Надія підприємництва. Черкаський бізнес урятує лише допомога влади та консолідовані дії – так вважають в обласній асоціації розвитку підприємництва. Нещодавно вони досліджували бізнес-клімат Черкащини. Розповідають про невтішні результати. Жоден із респондентів не вважає, що умови для ведення бізнесу покращилися. Головними перешкодами підприємці називають недосконале законодавство та податковий тиск. Далі – в сюжеті.
Черкаська обласна асоціація розвитку підприємництва дослідила бізнес-клімат регіону. Результати – не втішні.
Наталія Ушакова, директор Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва: «Жоден із респондентів не вважає, що бізнес-клімат покращився або певними чином покращився».
Минулого року підприємців-фізичних осіб в області поменшало на 55 тисяч. Причин тому багато. Скаржаться бізнесмени не лише на фінансову кризу. Нарікають на недосконалі закони, податковий тиск і свою недостатню поінформованість у веденні бухгалтерського обліку та звітності, а також питаннях оподаткування. Такі результати дослідження мають насторожувати, кажуть в асоціації.
Наталія Ушакова, директор Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва: «44% опитаних вважають, що міська влада приділяє недостатньо уваги проблемам підприємців».
Фахівці кажуть: покращити умови для бізнесу можна, якщо місцеві владці розроблять дієву програму розвитку підприємництва на 2 роки. Вона передбачатиме належну фінансову, консультаційну й інформаційну підтримку, а також заходи для підвищення правової обізнаності та поінформованості підприємців. Покращити бізнес-клімат допоможуть також чіткі антикорупційні заходи, створення на сайті мерії сторінки підприємництва, а також гаряча телефонна лінія. Допомогти черкаському бізнесу можуть і самі підприємці. Для цього їм потрібно навчитись разом відстоювати свої права.
Анатолій Погребняк, голова Регіональної ради підприємців у Черкаській області: «Справа у ваших руках. Сьогодні підприємницькому середовищу бракує консолідованих дій».
Фахівці департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому стверджують, що міська влада подумує над тим, як перейняти досвід розвитку підприємництва Грузії. Днями там побувала делегація із Черкас.
Олександр Вовк, заступник директора департаменту економічної політики та розвитку Черкаського МВК: «Там є гарні ініціативи, які втілені в життя. Вони зробили законодавчу базу стабільною та прозорою. Також вони подолали корупцію, а судова система дозволяє приватному бізнесу почуватися комфортно».