Черкаські правоохоронці намагалися завадити громадськості проводити мирну акцію до Міжнародного дня підтримки жертв катувань. Активісти громадських організацій під стінами ГУ МВС України в Черкаській області встановили символічний пам’ятник та урочисто його відкрили. Натомість правоохоронці всіляко намагалися посунути якнайдалі від будівлі МВС цей монумент. Утім, попри всі заборони, організатори заходу таки відстояли право мирних зібрань, гарантоване Конституцією України, і акція відбулася. Всі бажаючі поклали квіти та взяли участь у хвилині мовчання.
Мирний характер запланованої акції підтверджують квіти та усмішки на обличчях її організаторів. Вони прийшли мирно встановити символічний пам’ятник жертвам катувань українською міліцією. Натомість одразу зустріли супротив черкаської міліції.
Представник правоохоронних органів: «Він буде перешкоджати роботі установи, яка є режимною, тобто однозначне «ні»!!!».
Урочисту мить відкриття монумента також затьмарили суперечки з правоохоронцями. Пам’ятник посунули на кілька метрів, квіти розкидали під ногами.
Представник правоохоронних органів: «Приберіть, ставте де завгодно, тільки не під стінами УМВС. Це що Пагорб Слави?».
Організатори акції обурені: захід є всеукраїнським, однак так нелюб’язно зустріли його лише в Черкасах. Утім, попри всі заборони та суперечки, своє право на мирні зібрання, гарантоване Конституцією України, молодь таки відстояла. Привід для заходу – вагомий. Адже за даними Гельсінської спілки з прав людини, кожен чотирнадцятий громадянин України став жертвою насилля від правоохоронців.
Сергій Слинько, обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс»: «Недавній факт: смерть Ігоря Індила, який двічі впав і проломив собі голову. Було це катування чи ні – встановить суд, але факт є».
У Черкасах приклади насилля в міліцейських відділках теж зафіксовані.
Олексій Лямцев, представник центру захисту прав людини «Свобода»: «За 2-3 місяці в Черкаському СІЗО почастішали випадки неодноразового катування, знущання, дуже багато звернень у центр «Свобода»».
Олег Валько, колишній в’язень: «Мене працівники міліції підставили, сказали, що я когось підрізав, привезли в Соснівський райвідділ, тиждень тримали, без документів, били по всякому».
Завершальним етапом акції стало звернення громадської організації до обласних правоохоронців з проханням вжити заходів щодо запобігання катувань із боку міліції. А про результати роботи повідомити громадськості міста на прес-конференції.