Про «вічне» та «буденне» говорили депутати обласної ради на першій у цьому році сесії. Так, вони затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2009 рік. Начальник головного фінансового управління обласної адміністрації повідомив, що до бюджету протягом року надійшло майже півтора мільярда гривень. Володимир Кулеша також доповів депутатам, на що були використані ці кошти. Його колеги протягом сесії також намагалися розібратися у таких «вічних» темах, як перейменування площі Леніна та відставка міністра Табачника. Подробиці – у наступному матеріалі.
Перша і найцікавіша частина пленарного засідання складалася із оголошення депутатських звернень. Депутат-комуніст Віктор Роєнко підняв болючу для себе тему. Він запропонував звернутися до депутатів міської ради із пропозицією не ухвалювати необачного рішення. Адже наступного дня на розгляд сесії міської ради мало виноситися питання про перейменування площі Леніна на Соборну.
Віктор Роєнко, депутат обласної ради: «На нашу думку, розгляд цього питання є черговим невиправданим кроком, який посилить політичне протистояння жителів Черкас і Черкаської області».
Наступний «камінь спотикання», який викликав бурхливу дискусію в депутатських лавах, – питання про звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти. Саме з такою пропозицією пропонували звернутися до Верховної Ради окремі депутати.
Олександр Вєтров, депутат обласної ради: «На найважливішу сферу гуманітарної політики призначено людину, яка свідомо, відкрито і системно виступає проти основ державності України і національної ідентичності».
Наочний плакат демонстрував навіть приналежність Табачника до масонської ложі. Це вже вкрай обурило депутата Лук’янця.
Володимир Лук’янець, депутат обласної ради: «Масони 2000 років тому керували, керують і будуть керувати. Я хотів би, щоб хоч одна сесія відбулась без усіх цих політичних закидів».
До слів Володимира Лукича колеги, напевне, прислухалися. Адже більшість з цих пропозицій навіть не внесли до порядку денного.
Потому від «вічного» перейшли до «буденного». Заслухали звіт голови обласного фінуправління про виконання бюджету за 2009-й рік. Він повідомив, що до бюджету протягом року надійшло майже півтора мільярда гривень. Через кризу менше надходило податків з доходів фізичних осіб, утім, допоміг у наповненні бюджету земельний податок. Додаткові гроші витратити було куди.
Володимир Кулеша, депутат обласної ради: «Найбільшу частину коштів 13 млн., або 37%, спрямовано на передачу до бюджету розвитку області; 9,2 млн., або 25%, – містам і районам області у вигляді субвенцій на розвиток регіону. 38% додаткових коштів спрямовано безпосередньо на потреби обласних установ».
Звіт Володимира Кулеші депутати затвердили. Вони також схвалили декілька обласних програм. Зокрема, щодо медико-психологічної реабілітації неповнолітніх осіб, постраждалих у надзвичайній ситуації, програму підтримки і розвитку Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру. Також внесли зміни до програми профілактики злочинності в області.