Застрітартили. Черкаси перетворюють на місто яскравих малюнків і написів. Розбиті паркани, сірі та помальовані стіни незабаром стануть схожими на витвори мистецтва, обіцяють владці. Ідею, кажуть у міськвиконкомі, підгледіли в Європі. Там, мовляв, стріт-арт, як вулична культура, поширений давно. Як видозмінюють Черкаси за допомогою фарб і пензля бачили й наші кореспонденти.
Художниця Леся показує стіну насосної станції, з усіх боків обмальовану графіті. Такий «пейзаж» жителі однієї з багатоповерхівок по Горького споглядають роками. Тепер на цегляній споруді виростає фрагмент із мультика про Вінні Пуха.
Олеся Купенко, художник-дизайнер: «Діти, коли малюю, кричать позаду: «Яка краса!». Тобто дітям і дорослим, які приходять, це дуже подобається».
Об’єктів, які потребують художнього реанімування, каже Микола Кудрявцев, у Черкасах – хоч греблю гати. І що більш занедбана місцина, переконаний чиновник, то більше навколо неї смітять.
Микола Кудрявцев, керуючий справами міськвиконкому: «Є така теорія розбитих вікон. Згідно з якою, що більш недоглянута місцина, то більше там смітять».
Достукатися до совісті тих, хто смітить, хочуть за допомогою позитивних малюнків та яскравих фарб. Уже обрали першу п’ятірку об’єктів, яку хочуть привести до ладу. Серед них не лише насосна станція по Горького, а й ось ці ворота у Клубі юних моряків. На них свою фантазію продемонструвала художниця Вікторія Міловицька.
Володимир Осичнюк, дитячий психолог: «Це зразок того, як наше місто і в психологічному, і в енергетичному, і в емоційному плані оживає».
Перехожим стріт-арт до душі. Куди приємніше, кажуть, дивитись на малюнки, аніж, скажімо, на політичну рекламу. Чи й того гірше – матюки.
Ілля Гуленко, житель м. Черкаси: «Это лучше, чем всякие маты, граффити. Особенно меня раздражают всякие политические лозунги. Хотелось бы, чтобы их как-то закрасили, убрали».
Діти з Клубу юних моряків теж радіють оновленню фасаду.
Валерія Гавриш, вихованець Клубу юних моряків: «Стало яскравіше. Відразу настрій поліпшується».
Єлизавета Курочка, вихованка Клубу юних моряків: «Мне кажется, это так сказочно красиво. Раньше были просто ворота синего цвета. А сейчас так разукрашено!».
Чиновники обіцяють, що до весни Черкаси стануть зовсім інакшими – кольоровими, яскравими і без графіті. Для більшості робіт запозичать ідеї зі Сполучених Штатів.
Микола Кудрявцев, керуючий справами міськвиконкому: «Було дуже цікаво бачити, як люди за допомогою фарби страшні міські паркани, тумби, стіни будинків перетворюють на витвори мистецтва».