Йому – 37. Він не має друзів, нікуди не ходить і ні з ким не спілкується. Крім матері. Роман Драєвський майже все життя не виходить за межі двору. Живе в хаті без світла, газу й опалення. Чоловік погано їсть і дуже схуд. Лікарі переконують маму: її сина необхідно терміново лікувати. Та ж заявляє: саме лікарі й довели Романа до такого стану. Подробиці від Олекси Хуторного.
Похилені діряві ворота й вибиті вікна. Таким зустрічає гостей двір сім’ї Драєвських. У домі – ні світла, ні газу, ні навіть санвузла. Сама господарка не надто рада візитерам.
– Дайте нам поспілкуватись із Романом!
Соціальні служби й лікарі прагнуть поговорити з Романом Драєвським. Бо той, за версією сусідки, неадекватно поводиться. Ганна Ворхлик живе в іншій частині цього ж будинку. Каже: не має спокою від Драєвських ні вдень, ані вночі.
Ганна Ворхлик, сусідка: «Через стенку на моей стороне слышны крики о помощи, какое-то мычание, постоянные скандалы, крики. Дрова рубят в доме в 2-3 часа ночи. Под полом бегают крысы, мыши».
Медики підтверджують: Роман із 1984 року таки перебував на обліку у психоневрологічному диспансері. Проте вже більше 10 років його ніхто не обстежував. Бо мати забороняла.
– Ромо, як справи?
А справи в Романа не надто втішні. Він має розлади шлунка й дуже схуд. Лікарі вимагають у матері дати дозвіл на лікування сина або хоча б на його обстеження. Аби потім оформити допомогу від держави. Зараз сім’я живе на тисячу гривень маминої пенсії.
Тетяна Скляренко, директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Зробити певну групу інвалідності за діагнозом, який йому встановлять. Потім подати документи на інвалідну пенсію. Потім подати документи, аби мама отримувала державну допомогу. І по-третє, це питання його постійного місця лікування».
Утім Наталя Драєвська навідріз відмовилися давати дозвіл на обстеження сина. Каже: саме лікарі і зробили Романа неповносправним. Тепер соціальні служби готують позов до суду. Аби обстежити й лікувати чоловіка вже примусово.