Майже 20 000 українців приєдналися до державної програми «Доступне житло». Вона пропонує серйозні пільги тим, хто перебуває на квартирному обліку. За ініціативи Президента України Віктора Януковича умови придбання житла стали більш спрощеними. В державі запровадили тривідсоткові кредити. Але пропозиція все одно перевищує попит. Щоб підвищити інформованість громадян, уряд і столична влада запросили на зустріч із громадськістю забудовників і банкірів. Більше – в сюжеті.
Архітектор Ірина Кушнірук лише розмірковує про доступне житло. Жінка пише дисертацію про те, яким воно має бути. Від теорії до практики перейшла після народження сина Івана.
Ірина Кушнірук, архітектор: «Мы с ребенком пришли посмотреть, что нам предлагает государство, какие программы, и как оно может нам помочь в решении жилищного вопроса».
Олеся Пархоменко теж прийшла за доступним житлом із маленьким сином Матвієм. Її родина вирішила скористатися підтримкою держави.
Дмитро Пархоменко, учасник програми «Доступне житло»: «Мы, как многие молодые украинские семьи, нуждаемся в улучшении жилищных условий. Вот эта программа, будем надеяться, поможет нам решить наши жилищные проблемы».
Програма «Доступне житло: від держави для людини, від ідеї до квартири» – не лише для молодих. На підтримку можуть розраховувати громадяни різного віку. Їм пропонують обрати один із двох її видів оплати: дозволити державі сплатити частину вартості квартири або взяти пільговий кредит.
Дмитро Пархоменко, учасник програми «Доступне житло»: «Трехпроцентный кредит – это хорошее условие для приобретения недвижимости в нашем случае».
Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: «Ця президентська ініціатива – це перший поштовх до індустріального, масового будівництва житла. Але в ринкових відносинах є пропозиція та попит».
Кількість запропонованих за програмою квартир перевищує попит на них, продовжує Анатолій Близнюк. Але не всі ще знають про те, що українська мрія стала близькою та доступною. Найбільше ордерів видали у столиці.
Олександр Попов, голова КМДА: «Ми сьогодні маємо десь 80% реалізованих за цією програмою квартир. Це якраз у Києві. Це в масштабах України».
Олена Мельник, провідний фахівець компанії-забудовника за програмою «Доступне житло»: «Основною вимогою для участі у програмі є перебування на квартирному обліку та необхідність поліпшення умов проживання родини».
Про програму «Доступне житло» Ірина Кушнірук, Дмитро й Олеся Пархоменки дізналися випадково. А Олексій Дорогинський – із соціальної реклами. Вже сьогодні молодий підприємець після вирішального підпису в іпотечному центрі чекає на ключі від нової квартири.
Олексій Дорогинський, учасник програми «Доступне житло»: «Есть два варианта: либо залезть в долги на 280 тысяч на 15 лет, либо сейчас получить от государства бесплатно… По нашей программе получается, что государство нам дарит десять тысяч долларов».