День другий. Черкаські МАФівці знову оббивають пороги мерії. Кількасот обурених кіосківців прийшли на виконком, аби відстояти свій бізнес та роботу. Напередодні також виступали проти демонтажу МАФів. Тоді штурмом брали чиновницькі кабінети. Чи домовились сьогодні – мої колеги знають.
З такою "зброєю" черкаські підприємці приходять на виконком. Криками намагаються сміттєвий бак відстояти. Утім, до зали засідань МАФівці потрапляють без сміттєвого "гостя". Члени виконкому беруться до обговорень МАФівського питання. Свої доводи висловлює міський голова. Нині, говорить, "правовий колапс". Бо узаконити кіоски не можуть через мораторій на дозвільні документи. Тож незаконні МАФи розрослися, як гриби після дощу.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Спершу міська рада має виконати свої зобов’язання, внести зміни у положення, визначити чітко, скасувати мораторій, визначити термін два чи три місяці, скільки дається на проведення усіх документів у відповідність до положень і до законодавства і лише після цього можна розглядати питання, які виносяться сьогодні"
Підсобити у кіосковій справі прийшов обласний очільник. Знесення МАФів, каже, це чиновницький бунт. Демонтаж кіосків підтримає лише після узаконення чітких визначених правил.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Питання до підприємців: "Вас за цей рік, хоч раз долучили до розроблення нових правил – Ні". Питання до міського голови та міської ради: ви за цей рік хоч раз вжили якісь заходи, щоб вирішити це питання?" – (мовчання)
За діючу заборону на дозвільні документи виправдовується секретар міськради. Мораторій діє, каже, з вини депутатів.
Олександр Радуцький, секретар міської ради: "Два рази на сесії міської ради я особисто, як секретар міської ради, просив депутатський корпус підтримати, розуміючи, що така ситуація у місті відбудеться. Але я не набрав тої кількості голосів, яка була необхідна"
До слова проситься депутат-підприємець Діскант. Градус суперечок зашкалює.
Роман Діскант, депутат Черкаської міської ради: "Как вы думаете, из тех предпринемателей, которые сидят, есть те, кто на Шевченко поставил МАФы? – Нет. – Нет. И никогда не будет. – А знаете, кто там поставит? Только те чиновники, которые запрещают вам это делать. И, если ваши МАФы уберут, эти 247, то на половину их, где у вас хорошие места, станут новые МАФы"
Опісля виконком і зовсім перетворюється у балаган. Аргументи очільника департаменту архітектури та містобудування підприємців не переконують.
Артур Савін, директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР: "Я заявляю відповідально: жодної пропозиції від депутатського корпусу не надійшло в департамент. Тобто, що не влаштовує, що не так, хто підписує, що беруть. Нічого не було зроблено"
Утім, хвиля обурення перепадає міському голові.
Ініціатор зібрання – Валерій Макеєв – рішення про мораторій називає антиконституційним. Бо це, каже, заборона на працю. Довести справу до кінця радить підприємцям інший депутат.
Араїк Мкртчян, депутат Черкаської міської ради: "75 или 79 ларьков просто так стоят. Надо нормальное решение против них ставить. Они просто так стоят, без никакого разрешения. Остальных надо было добавить. Понимаете. Реально подойти к вопросу. Для этого придите на сессию, потому что сегодня тут будут говорить то, что вы хотите слушать. Только уйдете – будет, как всегда. Если так хотите, продолжайте"
Із 15-ти членів виконкому на голосуванні – 10. Голосують поіменно. Рішення про демонтаж МАФів скасовують. Проходить і дозвіл на додатковий час для проведення у відповідність усіх дозвільних документів. Проти – Сергій Гончар, Роман Ганзевич утримується. Повернутися до МАФівського питання міські обранці обіцяють на сесії. Підприємці кажуть: рішенням задоволені. Та уже у холі починають збирати підписи про звільнення неугодних їм чиновників.