Вільній торгівлі – зась. На "сімсотці" люди повстали проти ринків. Але лише так званих "стихійних". На продавців пішли штурмом. Їх пікетували, аби ті послухали "глас народу" та посунулися. Що відповідали торговці та до чого "добунтувалися" черкасці дивіться в наступному сюжеті.
Лайки, звинувачення та ледь не бійки. Люди пішли штурмом на "стихійників" району сімсотліття. Народний бунт піднявся проти тих, хто торгує на переходах, тротуарах та під магазинами. Бо, мовляв, вони заважають жителям району.
Тетяна, черкащанка: "30 років тому я ходила на цей ринок, в дворі був він. Да, може і незручно, але все одно там є і туалет, і руки де помити, і навіси. Це і для тих, хто торгує створені умови, і для тих, хто йде купувати. Не з підлоги купувати молоко, полуницю. Поряд торгують м’ясом, салом. І взуття резинове. Ми хочемо, щоб був базар, щоб людям було легше і торгувати, і купувати"
Продавці від заяв відхрещуються. Кажуть: так зручно і їм, і людям. Бо ті вже звикли до таких продажів.
Продавець на ринку: "Чого ви йдете на ринки? Бо полуниця тут 15 гривень. Свіжа, якісна, а в супермаркеті – 30"
Ринок бунтівники прибирати не хочуть, а лише "перенести" в інше місце. Стихійники ж уточнюють: за вуличну торгівлю виручають мізер. А якщо їх перемістити, то й зовсім дохід пропаде.
Торговець на рику: "Я з Іловайська сина заховала. Торік. Зараз з палицею. Виростила десять пучків того кропу і куди мені піти?"
Світлана, торговець на ринку: "Ці люди теж в мікрорайоні цьому живуть, і теж хочуть відстоювати свої права, щоб торгувати тут. Бо люди живуть на пенсію свою. Не вистачає платить за комунальні. А вона проти. При тому, що всі ті будинки, ми збирали підписи, щоб тут був ринок"
Тротуарна торгівля тут не перший рік. На персональне місце приїздять продавці із навколишніх сіл. Район – житловий, тож у "стихійників" і покупці постійні. За їх ініціативи і організували ринок. Хоча місцеві і скуповуються у вуличних торговців, та більшість "стихійникам" не надто рада.
Місце для офіційної торгівлі, каже директор Черкаських ринків, виділили на Добровольського, 5. Тут і вивіска "ярмарок", і прилавки, і побутові зручності. Та туди "стихійники" добровільно не йдуть.
Дмитро Лукашенко, директор КП "Черкаські ринки" ЧМР: "Им это очень не нравится. Им нравятся тротуары, проходные места. Мы тут, чтобы обеспечить их местами, и показать им, где они могут проводить свою торговлю. Если они согласятся переходить, то ярмарка будет работать каждый день"
"За" і "проти" збирав міський голова. Він теж підтримує цивілізовану торгівлю. Тим часом стихійники не збираються залишати насиджені місця.