Любов до дітей, батьківщини, протилежної статі та оточення. Цьогоріч другий фестиваль кам’яних скульптур розповідатиме «історію однієї любові». Поки черкаські, київські, харківські, чернігівські і навіть вірменські скульптори шукають образи для любовної тематики, організатори заходу завозять до Черкас камінь. Це білий піщаник з містечка Ямпіль, що на Вінниччині. Більше про підготовку до другого фестивалю кам’яних скульптур, який вже розпочнеться за 2 тижні, у сюжеті Юлії Кропиви.
Юлія Кропива, кореспондент: «Зараз на центральній алеї залишилося лише три скульптури, але вже незабаром і їх перенесуть в іншу частину парку. Черкаси готуються зустріти другий фестиваль кам’яних скульптур».
Герої «Енеїди» поступилися місцем для майбутніх любовних героїв. Козаки та боги тепер прикрашають алею, яка веде до скульптури Русалоньки. Директор комунального підприємства «Дирекція парків» Олександр Радуцький зізнається, що без спеціально продуманих маневрів та особливого тросу, переміщення скульптур не було б таким успішним.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Сам по собі піщаник крихкий. Кожна скульптура важить 2 тонни, тому переносили обережно і купили спеціальні троси».
Організатори фестивалю сподіваються, що цьогорічний захід буде цікавішим, а скульптури – багатограннішими. Стимулом до цього є
вічна та популярна тема «любові». Це поняття скульптори мають розкрити в більш широкому значенні, – додає Олександр Радуцький. Любов до дітей, батьків, коханих та батьківщини. Тож для київських, черкаських, чернігівських, харківських, звенигородських і навіть вірменських митців є привід для пошуків натхнення.
Черкаський скульптор Владислав Димйон натхнення для роботи вже має, навіть вибрав камінь.
Владислав Димйон, скульптор: «Тут немає рамок, що і як. Головне, щоб рука художника облагородила матеріал. Камінь сам по собі красивий. А ще плюс додавання творчого, людського».
Скульптор Димйон вже мав справу з білим піщаником. Говорить, що цей камінь краще піддається обробці, ніж граніт, але все одно митцям доведеться добре попрацювати. Тема любові вимагає певного життєвого досвіду та душевних переживань.
Владислав Димйон, скульптор: «Любов – багатогранна, відображає фізичні та духовні почуття, або синтез».
Якщо митці переживають за єдність форм та змісту майбутніх кам’яних шедеврів, то організатори дбають про те, щоб фестиваль «Живий камінь» був цікавим для всіх черкасців та гостей міста.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Люди кажуть, якщо потерти Посейдона, то буде удача. Ми сподіваємось, що нам вдасться провести гарний фестиваль кам’яних скульптур».