Новини на ВІККАВіККА-новиниЛіто - 2010: спекотне, фестивальне, креативне

Літо – 2010: спекотне, фестивальне, креативне

-

- Advertisment -

Шаленими примхами природи, зокрема аномальною спекою та грозами, а ще лісовими та торф’яними пожежами, раннім цвітінням води, мітингами та війною зі стихійниками запам’яталося черкащанам нестандартне літо-2010. А ще – відпочинком на природі та фестивальним серпнем. Цього року в місті проходив третій фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь». У Черкасах побували відомі барди та запрацювали вісім нових фонтанів. Стартувало цього літа й виборче ноу-хау – праймеріз. Детальніше про ці та інші події у спеціальному репортажі Євгенії Гнєушевої.

Саме спекою найбільше і запам’яталося це літо черкасцям. Хоча на його прихід із нетерпінням чекали всі. Спека, яку принесла тепла пора року, була подібною до тої, що була ще в 60-х роках. Від неї страждав майже кожен українець.
Черкащани від сонця рятувалися, хто як може. Одні морозивом, інші водою, купанням у фонтанах і саморобними картузами з газети.
Утім, літня вода, окрім прохолоди, принесла і чимало негативу. Черкаські рятувальники підсумовують: на водоймищах області за літо-2010 загинуло 83 особи, 7 з них – діти. Водолази говорять: цього літнього сезону через часті грози та буревії в Дніпрі назбиралося чимало підводних каменів, точніше підводних дерев.
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради: «Одна з багатьох причин – це нанесення на берег коріння, дерев. Людина пірнає, їй не вистачає повітря, і вона тоне».

Природні аномалії додали клопоту й еменесівцям. На Черкащині горіли ліси та ірдинські торф’яники, які вже ставали місцем надзвичайної ситуації в 2005 і 2009 роках. В області оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. З початку року на Черкащині сталося близько півтори сотні пожеж. Унаслідок цього знищено понад 50 гектарів лісу. Область зазнала значних збитків.
Серед позитивних змін – окультурення центру міста. Владі за допомогою рейдів і роз’яснювальної роботи нарешті вдалося переселити 200 підприємців, які торгували за територією ринку, на інші спеціально облаштовані базари. Серед таких позитивних прикладів – перехід продавців книг із центру міста на цивілізований книжковий ринок.
Андрій Сачук, директор КП «Черкаські ринки»: «Він – стаціонарний. Не треба кожен день збирати книжки, розбирати. Тут є освітлення, охорона. Плануємо зробити прохід, красиву пішохідну алею, щоб люди мали можливість із бульвару Шевченка потрапляти на Центральний ринок не по вулиці Смілянській, а через наш ринок».
Щоправда, цього літа підприємців дещо налякали заплановані зміни до нового Податкового кодексу. Вони неодноразово виходили на мітинги під стінами владних структур, вимагаючи справедливих податків.
Григорій Лазневий, приватний підприємець: «А що простому люду потрібно – щоб була копійка, щоб сім’ю прогодувати».
В’ячеслав Керей, приватний підприємець: «Нас влада ніколи не чула і не почує… І взагалі – наш мітинг – безперспективний».
Здивували черкасців цього літа і виборчим ноу-хау. У місті стартували праймеріз. Черкасці обирали, кого з кандидатів до міськради хочуть бачити на прийдешніх виборах.
Катерина Петрівна, черкащанка: «Ми будемо краще знати людей, за кого ми голосуємо».
Наталія Петрівна, черкащанка: «Я хочу, щоб справді була команда добра. За це я прийшла. Щоб проголосувати за тих людей, кого я хочу».
Утім, найбільше черкащанам сподобалося влітку відпочивати. Особливо запам’ятався городянам і гостям міста фестивальний серпень. Третій фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь» проходив у парку 50-річчя з 7 по 28 серпня. Його темою обрали «Вуличні фонтани». У «Живому камені» взяли участь 8 митців із усієї України. Для виготовлення скульптур завезли білий піщаник із Ямполя. Впродовж трьох тижнів майстри наочно чаклували над брилами.
Микита Зігура, скульптор (м. Київ): «Це складне і водночас нове завдання, але мені воно подобається, експеримент такий собі. Подивимося, що з цього вийде. Це завдання – спільна праця скульпторів і тих, хто проводитиме воду».
Черкащанам такий культурний відпочинок припав до душі.
Під час фестивалю в оновленому Літньому театрі перед черкасцями та гостями міста виступали зірки бардівської пісні. Серед учасників були як вже добрі відомі черкаській публіці виконавці, так і нові майстри слова. По завершенню фестивалю на черкасців чекав новий сюрприз – на центральній алеї парку запрацювали всі фонтани. Унікальність полягала в тому, що до скульптур, виготовлених митцями, спеціалісти «Черкасиводоканалу» підключили воду. А кожен учасник-митець отримав диплом про участь у фестивалі.
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Літо – пора відпочинку та самореалізації. Аналізуючи події літа-2010, можна сказати, що черкащани з цим завданням впоралися на сто відсотків. Тож, цієї енергії городянам має вистачити до наступного теплого сезону».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водій збив літнього чоловіка вночі на переході

Поліцейські затримали водія, який скоїв наїзд на пішохода у Черкасах. Про це пише Поліція Черкащини. ДТП сталася 22 листопада на...

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x