Новини на ВІККАВіККА-новиниЛайливі слова рятують від хвороб тіла

Лайливі слова рятують від хвороб тіла

-

- Advertisment -

Замість тисячі слів- один матюк. Гнів, подив і навіть радість українці здебільшого висловлюють лайкою. Такого висновку дійшли в компанії «Research & Branding Group». Їхнє опитування засвідчило: щодругий нині зловживає міцним слівцем. Добирати слова люди лінуються, стверджують психологи. І зрештою, потрапляють у залежність і психологічну пастку. Яку – Олена Берестенко далі.

Леонід Туменко – майстер інтелігентної лайки. Слівцем із перцем любить козирнути в компанії. Каже: цим робить буденну мову колоритнішою. Звичку лаятися дістав у спадок від батька.

Леонід Туменко, журналіст: «Як він обирав? Наприклад, таку твою у три дзендзеля мать. Тату, кажу, а що таке дзендзель? А сам не знаю, каже, але ж дзендзель».

Матюки, лайка, нецензурщина… Так кажуть у народі. У науковців своє, делікатніше, означення – мовно-культурний феномен. Його вивчила і упорядкувала дослідниця Леся Ставицька.

Сергій Шамара, етнолог: «Ну от, скажімо, не буду називати слово, але воно у книзі Ставицької на 40 сторінках розтлумачене. Тобто в яких контекстах і переконтекстах його вживають».

За свої сміливі дослідження Ставицька зазнала гонінь у академічному середовищі. Визнавати існування такої сороміцької культури більшість дослідників не хотіла.

Сергій Шамара, етнолог: «Ну, ми ж не будемо заперечувати, що це є складовою нашого життя. Тоді виникає питання: науковці є напівнауковцями? Вони вивчають мову, але не всю? Вивчають етнологію, але не всю етнологію?».

Як і кілька століть тому, нині українці активно розвивають свій запас лайливих слів. Щодругий ні дня не може прожити без міцного слівця.

Житель м. Черкаси: «Я ругаюсь, как сапожник».

Люди переймаються через проблеми та страхи, пояснює психолог. Тому в розмовах і звертаннях уже розслабляються, як можуть.

Інна Кукуленко-Лук’янець, психолог: «Я вважаю, краще йти десь у спортзал. Побігати, пострибати. Це той же викид адреналіну. Фізична розрядка має бути».

Як накопичувати в собі негатив, недовго й до хвороби, застерігає психолог. Бо тоді в діалог сумління і звички вступає психосоматика. Лайливі слова можна витісняти музикою, віршами та навіть цукерками.

Олена Берестенко, кореспондент: «Заїдати нецензурщину солодощами пропонують психологи. Як тільки закортить ужити слівце з перцем – льодяник чи цукерка вам у поміч. Ця солодка звичка очистить мовлення, переконують фахівці. Чи так само позитивно вона впливатиме на фігуру – не кажуть».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x