Міські владці шукають, як зменшити навантаження на гаманці черкасців. Ті опинилися під неабияким комунальним пресом. Тепло та гаряча вода здорожчали ще з 1 січня. З лютого підскочать у ціні ще два комунальних блага – електроенергія та холодна вода. Впливати на ці тарифи місто не може. Адже їх визначають у Києві. Зовсім інша справа – квартплата. Її розмір затверджує міський виконком. Здорожчання цієї послуги теж, нагадаю, не за горами. Спершу тариф на обслуговування будинків у мерії хотіли підвищити в понад два рази. Потому спустилися до позначки в півтора разу. Чи знайшло керівництво міста ще резерви для зменшення вартості утримання будинків – розповість Вікторія Курченко.
За круглим столом – чиновники, політики та комунальники. Зібралися, аби порозмовляти про тарифи на квартплату. Їх вже місяць, як обговорюють у черкаських дворах. Причому жваво та результативно. До мерії, розповідає очільник Черкас, надійшло більше трьохсот пропозицій від містян.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Лише незначна частина цих звернень має поверхневий характер на рівні «от не хочемо і все». Більшість пропозицій має аргументований характер, тобто мешканці збиралися, рахували, пропонували».
Приміром, мешканці деяких будинків, зауважує Сергій Одарич, хочуть частину послуг, закладених у тариф, виконувати власними силами. Тож і платитимуть своєму СУБу вони менше. А дехто засумнівався в площі прибудинкової території, обрахованою комунальниками. І не помилився.
Василь Старіков, в.о. директора департаменту ЖКК МВК: «Інколи ми виявляємо факти, що або неврахована територія, відведена під кіоск, або бувають випадки, що територія обрахована дещо по-іншому».
Тим часом у департаменті економічної політики, звітує його керівник, шукають помилки в розрахунках комунальників. Павло Карась каже: їх вистачає.
Павло Карась, директор департаменту економічної політики та розвитку МКВ: «Є, наприклад, дефектні акти з помилками, обсяг вкладеного ремонту в акти значно перевищує 10%. Окреме питання – це невідповідність планованих і фактичних витрат підприємства».
Через це, прогнозує чиновник, тарифи ще поповзуть униз. Кілька тижнів до цього в мерії повідомили: заявлене спершу здорожчання квартплати в понад два рази вже спустилося до позначки в півтора. Утримувачі ліфтів погодилися не підвищувати вартість своїх послуг. Зараз тривають перемовини з «Черкаською службою чистоти». Тим часом депкорпус направив до своїх колег із Верховної Ради та Кабміну звернення. Міські обранці пропонують звільнити комунальні підприємства від сплати ПДВ. Це, підрахували депутати, дозволить зменшити тарифи ще на 15-20%.