Аби побачити красу Ботанічного саду імені Гришка, якому цьогоріч виповнюється 75 років, необов’язково їхати до Києва. Магією барв і квітковим розмаїттям Ботанічний сад розцвів і у Черкасах. Майже дві сотні живописних полотен після весняного пленеру у столиці митці привезли до нас. У «Раю на Землі» побувала і кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
На квітучі весняні галявини Ботанічного саду з ірисами, маками та ромашками на місяць перетворилися виставкові зали Черкаського художнього музею. Всю цю барвисту, соковиту красу до нас зі столиці привіз івано-франківський художник і частий гість черкаських «Антрактів» Любомир Мартинюк. Митець ще три роки тому закохався у неповторність рослин ботанічного саду та відкрив для себе музику їхнього кольору.
Любомир Мартинюк, художник, ідейний натхненник проекту: «Коли я опинився в оазі ботанічного саду і побачив авангард у цвітінні пелюсток, побачив те буяння кольору, його неможливо передати».
У тому раю Любомир написав півтори тисячі полотен, там же народилась ідея мистецького проекту – повернути художникам віру в прекрасне. Так у ботанічному саду на весняному пленері Мартинюк зібрав більше двадцяти українських художників. За десять днів митці і початківці створила понад двісті картин.
«Куточок раю на Землі» потрапив до Черкас. На досягнутому митці зупинятися не збираються і, як дослідники, хочуть відшукати всю красу та неповторність України.
Любомир Мартинюк, художник, ідейний натхненник проекту: «Цей пленер був створений у ботанічному саду Києва, а хочеться, щоб це було і в горах Гуцулії, щоб це було на теренах Вінниччини, Криму, Львова».
Черкасці, які завітали на відкриття виставки, своїх емоцій не приховували.
Серед іншого, черкасцям прийшлася до вподоби серія ірисів від Любомира Мартинюка. Свої роботи митець творить у стилі сучасної імпресії.
Навідати Київський ботанічний сад через мистецькі полотна черкасці зможуть ще протягом місяця. Потім «Куточок раю на землі» поїде до Києво-Печерської лаври.