А курсанти черкаської "пожежки" свій першовересень у держави виборювали. Інститут цією весною намагалися закрити. Все – з метою економії. Тоді на захист закладу стали діячі, освітяни, депутати та самі випускники. Сьогодні переможне відкриття нового сезону вже святкували, говорить Яна Федоровська.
Зразковий заклад, де готують професіоналів-рятівників. Подібних в країні всього кілька. Навесні за його існування ратувала чи не вся країна. Владці хотіли закрити "пожежку". Та попри це, сьогодні тут свято.
До початку урочистостей "пожежники" згадують полеглих чорнобильців, майданівців та АТОвців. На плацу на новоспечених керівників споглядає кількасот курсантів. Вони перед батьками та командуванням клянуться на вірність державі.
Аліна ж горда званням студентки. Переповідає: батьки були проти такого "не дівочого закладу". Їх довго переконувала. Тепер тут здобуватиме професію психолога.
Аліна Атамась, першокурсниця: "Згодом, коли вони дізналися, яка це професія, самі були раді, що я поступила сюди. Можна і в дитячій кімнаті міліції, можна і в Оршанець, в армію, можна і просто психологом. Я хочу допомагати людям, мені це подобається, подобається їх слухати, давати їм поради якісь"
Потому своїх першачків вітає керівництво. А за ними майбутні роботодавці – черкаські ДСНСники та міський очільник.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Це люди, які допомагають іншим людям в скрутну хвилину. Рятують життя, зберігають здоров’я, майно. І ми кожного дня, є свідками, наскільки професія ця є важливою. Хотів би побажати, щоб якомога рідше вам довелося застосовувати свої навички"
Олександр Тищенко, в. о. начальника ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля: "Стихію, будь-яку техногенну катастрофу можна ліквідувати тільки маючи необхідні знання, навички та мужнє серце і бути готовими до цього"
Молоде покоління рятівників освячують молитвою. Потому колона маршем прямує до класів.