Діаліз по-черкаськи. Конфлікт навколо клініки «Фрезеніус» обіцяють вирішити в травні. Про це повідомив посол Німеччини після зустрічі з губернатором. Обласна влада відмовилася фінансувати послуги діалізного центру. Мовляв, задорого. Минулого року медзаклад працював за компромісним тарифом, цього – 73 пацієнтів інвестор лікує за власний рахунок. Тим часом відремонтоване діалізне відділення обласної лікарні та нові «штучні нирки» там доступні для 144 хворих. Ті ж, хто спробували німецьку якість, повертатися до лікарні не хочуть. Іноземний гість запевнив пацієнтів, що рішення влади задовольнить усі сторони. Подробиці в Ірини Гришко.
Ірина Гришко, кореспондент: «В Україні майже півмільйона людей живуть із хронічною хворобою нирок. Сьогодні три з половиною тисячі хворих лікуються методом гемодіалізу, тобто очищують кров ось на такому апараті. Щоправда, гемодіаліз отримує лише п’ята частина тих, хто його потребує. У Міністерстві охорони здоров’я визнають: допомогти всім не в змозі. Ті ж, хто отримує процедуру, живуть за чітким графіком: вони тричі на тиждень мусять приходити до лікарні. Від якості отриманого тут лікування, залежить якість і тривалість їхнього подальшого життя».
Пацієнти клініки стверджують: в цьому закладі почали отримувати повноцінний гемодіаліз. Галина Дмитрівна говорить: тепер вони знають, який він. Мовляв, раніше просто ні з чим було порівнювати.
Галина Матвеєва, пацієнтка клініки: «Єдине, що насторожувало, – пацієнти з Криму та інших регіонів, яким доводилося отримувати діаліз у нас, були дуже не задоволені».
Три з половиною роки жінка отримувала гемодіаліз в обласній лікарні. Вже рік – у новій клініці.
Галина Матвеєва, пацієнтка клініки: «Головне – не цей дизайн чи ставлення персоналу, а якість лікування, як ми себе почуваємо».
Процедури у «Фрезеніусі» повернули до життя Любов Гайдай.
Любов Гайдай, пацієнтка клініки: «Воно стало таким, як було до хвороби!»
Смілянин Олексій зі «штучними нирками» вже 6 років. Чоловік запевняє: у приватній клініці лікують якісніше.
Олексій, пацієнт клініки: «Це наче напитися джерельної води».
Тим часом у діалізному відділенні обласної лікарні наблизилися до європейського лікування. Приміщення відремонтували, відкрили третій зал, обладнали кімнату відпочинку та роздягальню.
Костянтин, пацієнт обласної лікарні: «Було незатишно, що там казати, а зараз тепло, ремонт…»
Раніше для процедури пацієнти обласної купували витратні матеріали та ліки. Тепер діаліз абсолютно безкоштовний. У відділенні – 15 «штучних нирок», 6 із них – нові. «Крутитися» тут зможуть 144 хворих . Окрім цього, ще 5 нових апаратів для гемодіалізу працюватимуть в Умані.
Марина Пєтухова, заступник головного лікаря Черкаської обласної лікарні: «Ми маємо апарати «Фрезеніус» і «Гамбро». Матеріали ті самі, бо на інших ці апарати просто не можуть працювати».
Коментувати закиди екс-пацієнтів щодо якості лікування тут не беруться. Лікарі говорять: діаліз завжди проводили, відповідно до загальноприйнятих стандартів. Як фінансуватимуть обидва медзаклади, вирішуватимуть представники управління охорони здоров’я, лікарні та клініки. Рішення повинні ухвалити до 22 травня. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрґен Гаймзьот. Зустріч із губернатором він назвав конструктивною та відкритою.
Ганс-Юрґен Гаймзьот, Посол Федеративної Республіки Німеччина: «Я звернув увагу голови на те, що для інвесторів важливо, щоб була певність, що укладених угод будуть дотримуватися».
Мартін Геппер, старший менеджер у сфері політики з охорони здоров’я та відносин із іноземними урядами фірми «Фрезеніус»: «Ми виходимо з того, що в області бачать, яку гарну роботу ми робимо».
Допоможе залагодити конфлікт інтересів українська методика розрахунку вартості процедури гемодіалізу. Її розробку завершують у Мін’юсті. Якщо ціна послуг німецької клініки буде прийнятною для обласних посадовців, «Фрезеніус» працюватиме й надалі.