додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Колективізація житла: українців до 2013 року можуть примусово «загнати» в ОСББ

Колективізація житла: українців до 2013 року можуть примусово «загнати» в ОСББ

0

Українців до 2013 року можуть примусово «загнати» в ОСББ. Такі напрацювання робочої групи з реформування житлово-комунального господарства. Про це у своєму інтернет-щоденнику повідомляє міський голова Сергій Одарич. Він є членом цієї робочої групи. У Черкасах натепер уже створено 110 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. А це 7% від житлового фонду міста. Результат для України – середній. Найбільше ОСББ у Херсоні, а найменше – у Кривому Розі. Чим краща така собі колективізація житла – в бувалих запитала Вікторія Курченко.

Галина, мешканка будинку по вул. Пилипенка, 8: «Нічого в під’їзді не роблять абсолютно, гроші незрозуміло за що беруть. За 20 років один раз, наскільки я пам’ятаю, косметичний ремонт був і все».
Це пані Галина скаржиться на Соснівську СУБ. Видно, каже, хіба що роботу двірника. У решті – суцільна комунальна руїна. Тутешнім мешканцям співчувають сусіди через дорогу. Про свої комунальні негаразди вони говорять у минулому часі.
Василь Сич, мешканець будинку по вул. Пилипенка, 9: «Фактично нічого не робили. За послуги платили, а ремонтів – ні поточного, ні капітального – не робили».
П’ять років тому мешканцям цього будинку терпець увірвався. Вони створили ОСББ.
Галина Гушлевська, голова правління ОСББ «Весна»: «Ми самі, мешканці, можемо розпоряджатися своїми коштами. Ми знаємо, куди йдуть наші кошти, і знаємо, які роботи планувати на наступний квартал або місяць».

Попервах, розповідає голова правління, вони навели лад у підвалі. Тепер у будинку все гаразд із водопостачанням. Далі – вперше за понад 20 років, відколи звели будинок, тут поремонтували дах. А обшарпаний фасад наново обшили.
Галина Гушлевська, голова правління ОСББ «Весна»: «Ми працювали за програмою «50 на 50», тобто міська рада й ОСББ співфінансують роботи. 47 тис. нам виділили у 2009 році, ми зробили крівлю. Фасад теж за програмою «50 на 50». Тут 64 тис. міська рада виділила, наші кошти – 64 тис.».
За свій двір тутешні мешканці вже не хвилюються. Тут не виростуть чиїсь магазини чи кіоски. Бо землю це ОСББ приватизувало. Де самі схотіли, розбили сад. І вже з дня на день місцеві дітлахи гратимуться на новому майданчику. Це все притому, що тариф на утримання будинку тут один із найнижчих у місті.
Галина Гушлевська, голова правління ОСББ «Весна»: «Тариф – 1,70 грн. Підвищувати його не плануємо. От «Черкаська служба чистоти» підвищили тариф на вивіз сміття на 900 грн. Ми вирішили, що відмовляємося від одного дня, наприклад, у четвер не забиратимуть сміття. На цьому ми зекономили 500 грн.»
Натепер у Черкасах самі собі господарі мешканці 110 будинків. А це 7% від житлового фонду міста. Створювати нові міська влада заохочує гривнею. Понад півтора мільйона цьогоріч отримають ОСББ для капітальних ремонтів. Грішми пособляє й держава.
Світлана Слодзік, начальник відділу сприяння створенню ОСББ МВК: «Для того, щоб створити об’єднання, потрібна воля мешканців будинків – 50 % +1. Єдина вимога – щоб на збори прийшли більше половини від кількості власників квартир. 2/3 ухвалюють рішення простим прямим голосуванням».
Тим часом робоча група з реформування ЖКГ пропонує запровадити обов’язкове створення ОСББ. Причому до 2013 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version