Кліщі прокинулися та розпочали полювання на людей. У Черкасах уже зафіксовано 11 випадків укусів цих комах. Медики застерігають: кліщі переносять небезпечні хвороби, а помітити укус одразу важко. Як вберегтися в сезон пікніків – у сюжеті далі.
Андрій із сумом згадує відпочинок на природі. Додому він повернувся з кліщем на руці. Коли той кусав, нічого не відчув. Лише згодом помітив почервоніння і набряк.
Андрій, постраждалий: «Вот это было место укуса. Как комара. Было маленькое покраснение. Потом с каждым днем рана стала более глубокая и разошлась. Место покраснения стало увеличиваться, напухать. Пошло вот сюда по вене».
Кліща Андрій дістав самотужки. Потому звернувся до лікарів. У нього – хвороба Лайма.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м.Черкаси: «Якщо не звернутися за медичною допомогою, то хвороба може перейти у хронічну форму: вражається центральна нервова система, опорно-руховий апарат, серцево-судинна система, суглоби. Хвороба переходить у хронічну форму, може призводити до інвалідності».
Нині кліщі пішли в атаку. Спокійно вже не відпочинеш не тільки в лісі, а й у міському парку.
Ольга Гордійчук, жителька м. Черкаси: «Боїмося. Приходжу і оглядаю дітей. Але ще не було».
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м.Черкаси: «Кліщі дуже і дуже відчувають запах і людини, і тварини. І можуть вже очікувати і за 10 метрів. Чути і людину, і тварину. Вони виходять на кінчики рослин. Тільки торкнувся, він виставив лапки, зачепився за одяг і залазить на будь-яку ділянку тіла».
Головна порада медиків – ретельно оглядати себе після прогулянок. Тим, хто таки став жертвою кліщів, витягати комаху треба негайно. Бажано звернутися до лікарів. Якщо можливості немає, видаляти самотужки.
Світлана Волгіна, директор КП «Черкаська міська інфекційна лікарня»: «Например, если взять обычное кольцо, даже и обручальное, на эту поверхность кожи его поместить, залить потом маслом, то клещ, так как он дышит кислородом, сразу начнет свое обратное движение и сам освободит кожу».
Видаленого кліща треба негайно нести на експертизу. Бо 70% кровопивць – інфіковані. Лікарі наголошують: оперативність прискорить постраждалим шлях до одужання. А тим, хто ще не зустрівся із кліщами, на природі без пильності – ніяк. Бо членистоногі полюватимуть аж до жовтня.