Новини на ВІККАВіККА-новиниКіно про права людини

Кіно про права людини

- Advertisment -

Кіно про права людини показують у Росії. У тамтешній столиці проходить міжнародний фестиваль документальних фільмів «Сталкер». Для учасників фестивалю головне – не перемога. Вони прагнуть достукатися до сердець людей.

У Москві в «Домі кіно» проходить міжнародний фестиваль фільмів про права людини «Сталкер». Творці кінострічок порушують найгостріші питання: від порушень політичних свобод до прав дитини та людей із обмеженими можливостями, говорять про проблеми біженців, призовників і ув’язнених.

Андрій Осипов, режисер: «Фестиваль, який уже багато років робить фільми, які є провідниками до забутих нині понять, – милосердя та співчуття. Зараз, мені здається, рівень агресії, недовіри, жорстокості в суспільстві великий».

Перший у фестивальному перегляді фільм Любові Аркус «Антон тут поруч», призер Венеціанського кінофестивалю. Хлопчик-аутист, який міг лише гарчати, за чотири роки зйомок навчився говорити, колоти дрова та готувати їжу. Так вплинула на нього увага людей. Він несподівано допоміг дорослим по-новому поглянути на своє життя.

Уже стало традицією героям документальних стрічок вручати на відкритті фестивалю спеціальний приз «Сталкер» за права людини. Героїня фільму «Бувальщина-небилиця» Наталія живе в селі. Коли її чоловік помер, усе довелося робити самій. Велика сім’я – рідний син і 5 прийомних дітей – не дають сумувати. Жінка згадує, як їй не хотіли давати третьої дитини.

Наталія Єгорова, героїня фільму «Бувальщина-небилиця»: «За дитям мені довелося рази три їздити. Це були такі моменти, коли я дуже переживала. Узагалі, дуже важкі в моєму житті дні. Тому що я знайшла дитинку, а мені її не давали, а дівчинка дуже схожа на мене. Вона просто рідна дочка мені. Багатодітна мама хоче всиновити ще декількох дітей. Повсякденні турботи не перешкодили їй зустріти справжню любов».

Марія Волчанська, режисер фільму «Бувальщина-небилиця»: «Коли людина робить щось хороше, це ще і винагороджується, тому фільм має назву «Бувальщина-небилиця». Це казка, в яку мені самій дуже важко повірити. Я дуже рада, що це так. Мені хочеться, щоб люди цей фільм бачили та розуміли».

Журі та режисери вважають: на цьому фестивалі головне – не перемога. Автори всіх фільмів хочуть достукатися до сердець глядачів.

Геше Карренброк, представник ООН: «Фестиваль цікавий і важливий для будь-якого суспільства. Хоча кінематографісти здебільшого російські, фільми, які вони знімають, вироблені в різних регіонах і відображають життя таким, як воно є».

Після офіційного закриття фестивалю фільми вирушають для показу в різні міста Росії.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

“Черкащина пережила одну з наймасштабніших атак” – Табурець

Сьогодні Черкащина пережила одну з наймасштабніших атак. рф спрямувала на Черкаську область ударні дрони, є наслідки для інфраструктури. Про...

Черкаси навіки попрощалися із полеглим у бою штурмовиком

У Черкасах попрощалися з українським захисником. В останню путь провели старшого солдата Дмитра Єрмакова. Повідомляють на сайті міської ради. Дмитро...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас