Керівники районів отримали від губернатора на горіхи через худобу. Він невдоволений тим, як підлеглі виконують на місцях програму розвитку молочного скотарства та свинарства. Особливо стурбований обласний очільник тим, як розвивається в регіоні молочний бізнес. Тему продовжать наші кореспонденти.
Вадим Рудишин, начальник головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА: «На Черкащині виробляють із розрахунку на одного жителя 227 кг м’яса худоби та птиці в живій вазі, 374 кг молока та 600 штук яєць».
Утім всі ці показники нижчі від запланованих, каже губернатор. Розроблену на десятиліття програму з розвитку молочного скотарства та свинарства в регіоні повною мірою не виконують. Особливо стурбований Сергій Тулуб ситуацією в молочній галузі. Поголів’я корів стрімко скорочується.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Із 465 господарств, які були створені на базі КСП, лише 40%, а це 186, утримують поголів’я корів».
Збільшити кількість худоби минулого року вдалось лише в Маньківському районі. Через зменшення поголів’я поменшало молока. Достатня кількість надоїв лише у трьох районах області – Смілянському, Христинівському та Чорнобаївському. Решта районів програмних показників не виконали. Невдоволений губернатор і розвитком у регіоні свинарства. За рік дії програми бажаних показників досягти не вдалося. Збільшили чисельність свиноматок лише в Городищенському, Золотоніському та Лисянському районах.
За таке виконання програми молочного скотарства та свинарства від губернатора отримали на горіхи районні керівники.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Тут немає найголовнішого – системної роботи з місцевим виробником. Немає гнучкої політики. Досить бути сировинним придатком».
Найбільше дісталося головам Драбівської, Монастирищенської та Шполянської райдержадміністрацій. Через незадовільний рівень виконання програм.
Сергій Тулуб наказав негайно вжити заходів. Як ні – пообіцяв звільнити підлеглих.