Кому карантин, а кому радість. Після тритижневого навчання черкаські школярі знову на карантинних канікулах. Старанні учні під час епідемії грипу навчаються заочно, інші – радіють черговим канікулам. Закриття шкіл – вимушений крок міської влади. Під прицілом другої хвилі епідемії грипу – діти. За рішенням надзвичайної протиепідеміологічної комісії міськвиконкому, навчальний процес призупинено аж до 24 грудня. Як їх надолужуватимуть – розповість Вікторія Курченко.
Замість шкільних коридорів – лікарняні. У дитячих поліклініках вже більше тижня аншлаг. Лише за минулу добу в області захворіло понад чотири тисячі дітей. У місті з понеділка оголошено карантин. Відтак школи знову порожні. Освітяни вже зараз мізкують, як надолужувати навчання. Обидва карантини з’їли п’ять навчальних тижнів. Найімовірніше, черкаським школярам уріжуть зимові та весняні канікули. Школи перейдуть на шестиденку.
Дмитро Бунякін, директор черкаської спеціалізованої школи № 17: «Ті класи, які працюють за режимами шестиденки, а в нас є такі класи, працюватимуть в режимі ущільнення навчального матеріалу, тобто об’єднання тем за рахунок інтенсифікації навчального процесу».
У школі № 17 під час карантину учні гризуть граніт науки он-лайн.
Дмитро Бунякін, директор черкаської спеціалізованої школи № 17: «На сайті зараз кожен вчитель для кожного класу може вивісити випереджаючі завдання».
Така новація, – говорить директор, – для того, аби діти не забули все, що знали до карантину. Шестикласниця Вікторія про он-лайн навчання знає.
Вікторія Рубченко, учениця загальноосвітньої школи № 15: «Навчання по інтернету – дуже гарний метод. Тому що учні можуть навчатися навіть на карантині».
Утім, у школі № 15, де навчається дівчинка, інтернет-навчання немає. Та вона не ледарює. Займається самоосвітою. Говорить: без підготовки дуже важко повертатися до навчання.
Вікторія Рубченко, учениця загальноосвітньої школи № 15: «Краще займатися на карантині, ніж ходити в школу неготовим і нічого не знати. Тому потрібно вчитися, щоб бути готовим до наступних параграфів».
Утім, багато дітей, говорять вчителі, нині все ж відпочивають. Таким під час інтенсивного післякарантинного навчання буде несолодко.