Найдовша сакурова алея в Україні, Тясминський каньйон та європейські стандарти: Кам’янська об’єднана територіальна громада існує з 2017 року. 23 червня 2020 відзначили третю річницю з ухвалення рішення про об’єднання, ця дата стала місцевим святом – Днем громади. За цей час ОТГ окріпла, напрацювала досвід та збільшила бюджет у п’ять разів. Пріоритети розвитку тримають на туристичну сферу.
Водночас не забувають дбати й про сусідні об’єднані села – Юрчиху й Тимошівку. Також працюють над поліпшенням і інших сфер життя, каже голова Кам’янської міської ради Володимир Тірон.
Закон про децентралізацію вважає головним здобутком України. Утім радощі за новостворену громаду тривали не довго.
Передача повноважень із центра на місця – така головна мета реформи децентралізації. Утім пан Володимир нарікає: влада про них взагалі не турбується. Відповідальність лежить на плечах самоврядування, а от ресурси сконцентровані в області. Через це – купа проблем. Одна з яких – дороги.
Через відсутність діалогу виконавчої влади із органами місцевого самоврядування, керівництво громади змушене самостійно знаходити рішення проблем. Відтак нещодавно зробили дорогу, яка була занедбана понад 50 років. Усе – за власний кошт. Ще одна проблема, утім уже не підсильна для бюджету ОТГ – освіта. Ось цей ліцей – єдина в районі опорна школа. Тут навчається понад 800 дітей. Проте заклад просто розсипається на очах: вікна випадають із рам, опалення немає.
Утім на сьогодні бодай якась реакція з боку влади взагалі відсутня. Тому Кам’янська об’єднана територіальна громада змушена постійно думати: де взяти кошти. Бо нині фонд розвитку дорівнює нулю. Утім здаватися не збираються. Комплексно працюють над тим, аби Кам’янська ОТГ стала європейського зразка.