Кадети по-черкаськи

0

Гендерна аномалія спостерігається у Черкасах. Тоді, як серед міського населення переважають жінки, в одній з черкаських шкіл протилежна проблема – тут бракує дівчаток. У гімназії №9 хлопчиків традиційно навчається більше – понад 70%. Тут знайшли вихід з цієї ситуації – створили гвардійський клас. Хлопці посилено вивчатимуть військову справу, історію козацтва та військову етику. Позитиви та негативи навчання у чоловічому колективі досліджувала Марина Лук’яненко. Дивіться черговий сюжет з циклу «Нас півтора мільйона».

Цьогоріч 25 хлопчаків виявили відповідні здібності та бажання навчатися у класі з поглибленим вивченням військової справи. Муштра у гвардійському колективі юнакам до вподоби. Завдяки воєнно-спортивній підготовці вони стануть витривалішими та сильнішими.
Усі ці знання обов’язково стануть юнакам у нагоді, – не сумнівається гвардієць Данило Усіков. У майбутньому хлопчина хоче стати військовим. А тому із закладом, до якого буде вступати, Данило визначається вже нині.
Данило Усіков, гвардієць: «В Черкасскую пожарную академию буду поступать».
З огляду на співпрацю гімназії із Черкаською пожежною академією у Данила у майбутньому є усі шанси. Представники виша обіцяють муштрувати співвихованців на «відмінно» та усіляко їх підтримувати.
Сергій Щепак, старший викладач Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля: «Ми будемо їх готувати, загартовувати, надихати на подальшу службу у МНС чи у збройних силах. Безумовно, буде для них пріоритет у наший ВНЗ для вступу».

Такий клас на Черкащині створено вперше. На його вихованців керівництво школи покладає великі надії.
Ірина Топчій, директор черкаської гімназії № 9: «В нашій гімназії якось так демографічно склалося, що хлопчиків більше, десь 70%, тому для того, щоб вони якось організувались, відчули підтримку чоловічого колективу, пройшли виховання чоловічим колективом, ми і створили цей клас».
Не вистачає маленьким чоловікам хіба що дівчат-однокласниць. Щоправда, не всі гвардійці у цьому зізнаються.
Ще більше зріднили гвардійців форма, що вирізнятиме їх з-поміж інших ліцеїстів, та урочиста присяга.
Колишні однокласниці не впізнають маленьких чоловіків у формі.
Тетяна Ковтун, учениця гімназії № 9: «Вони подорослішали, ми не зразу їх упізнали. Мої однокласниці кажуть, що то за хлопчики, а вже потім ми придивилися, що то наші. Ми з ними з першого класу разом були, дуже хочеться в кадетський клас, бо там рідні душі».
Сподобалася новенька форма і самим, тепер вже повноправним гвардійцям.
Підтверджує «справжню чоловічість» гвардійців і класний керівник 8-Б Світлана Василівна.
Світлана Полозенко, класний керівник гвардійського класу: «Они прекрасно понимают, что я среди них одна женщина и что они должны себя вести как настоящие мужчины».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version