Із 1 вересня уряд почне відшкодовувати хворим на гіпертонію частину вартості ліків. Згодом, відпрацювавши механізм надання компенсацій, влада поширить його дію на інших хворих. На сьогодні Кабмін розширив дію цінових обмежень і сформував список соціально-орієнтованих ліків. Націнка на них не повинна перевищувати 25%. Список складається з близько 300 найменувань найзапитаніших в Україні препаратів. Про перші результати медичних нововведень – у сюжеті.
Щотретій українець страждає на серцево-судинні захворювання. Щодругий від них помирає. Професор Василь Нетяженко все своє життя займається серцевими хворобами. Сьогодні він спостерігає за експериментом для 12 мільйонів хворих.
Василь Нетяженко, головний терапевт МОЗ України:
Ігор Кульчицький-Жигайло – завідувач столичної аптеки № 1. Розповідає: перше зниження цін тут відбулося ще 1 червня. Наступне завершиться до кінця року. Пацієнт, який прийшов із рецептом за формою-1, буде платити лише частину вартості ліків.
Ігор Кульчицький-Жигайло, завідувач державної аптеки:
Приватна аптека, якою завідує Юлія Токаєва, також бере участь у пілотному проекті. Добровільно, як і всі комерційні структури. На другому етапі тут будуть відпускати препарати за рецептом, який відтепер буде фінансовим документом.
Юлія Токаєва, завідувачка приватної аптеки:
Знизивши ціну на препарати, ані приватні, ані державні аптеки не залишаться у збитку. Їх втрати відшкодує держава за рахунок місцевих бюджетів.
Ольга Шишковська, начальник департаменту роздрібної торгівлі приватної аптечної мережі:
Змусити пацієнтів регулярно відвідувати лікаря – ще одна мета проекту. Профілактика також знизить вартість лікування. А рецепт тепер виписуватимуть не за назвою препарату, а за формулою. Це дасть можливість вибору дешевших ліків.
Роман Богачов, заступник міністра охорони здоров’я України:
Виграють і вітчизняні виробники. Саме вони виробляють 270 найменувань соціально орієнтованих ліків. Вони не гірші, але значно дешевші закордонних аналогів. А всі хворі отримають реальне право вибору найбільш ефективного та дешевого способу лікування.