Дзен по-українськи. Найвідоміші близнюки країни брати Капранови дивували містян своєю різнобічністю. Спочатку представили в Черкасах незвичне видання – вітчизняну історію в коміксах, найтоншу й найдоступнішу книгу про минуле нашої країни. Потому під акомпанемент кобзи й мелодики читали вірші. Кажуть: їхній стиль, який вони називають «кобза-реп», добре сприймають навіть у нічних клубах. Його оцінив й Олекса Хуторний.
Близнюки брати Капранови працювали і у фармацевтичному, і у виноробному бізнесах. Утім останні півтора десятиліття їхнє життя нерозривно пов’язане з книжками. Очільники видавництва «Зелений пес» зізнаються: давно мріяли видати книгу з історії України.
Віталій Капранов, видавець: «Оце гривня – Володимир, 2 гривні – Ярослав, 5 гривень – Богдан. Це історія, яку знають всі. Але, на жаль, знання історії цим обмежується».
Аби заохотити людей читати, брати Капранови вирішили видати незвичну книгу – з коміксами. На 80 сторінках помістили чи не все українське минуле – від неоліту до 91-го року. «Мальована історія незалежності» за кілька місяців стала бестселером. Робота над книгою принесла авторам не лише успіх, а й мороку. Кажуть: планували спочатку одне, а вийшло геть інше.
Віталій Капранов, видавець: «Від задуму нашого не залишилось і сліду. Ми сказали: нам треба писати не історію України, а історію державності української. Тому що це найбільш дефіцитна в наших головах річ. Ми не розуміємо, що українська державність нам не впала з неба, а дісталася у спадок від могутніх держав, які були українськими».
Утім не книгами єдиними дивували черкащан брати Капранови. Вони ще грали на кобзі, мелодиці та читали реп. Музично-поетичну програму нарекли «Дзен.ua».
«Дзен.ua» – це книга сучасного українського поета Богдана Татчина. Вірші з неї і лягли в основу програми. Близнюки називають Татчина одним із найкращих українських ліриків. Говорять: її чудово сприймають навіть у нічних клубах.
Віталій і Дмитро на зустрічі із глядачами сипали не лише поезією й музикою, а й компліментами. Завдяки ініціаторам зустрічі, ГО «Книжковий маестро», Черкаси стали одним із найулюбленіших міст братів Капранових.