Новини на ВІККАВіККА-новиниГромадські активісти пояснили, чому на Черкащині не запрацювала децентралізація...

Громадські активісти пояснили, чому на Черкащині не запрацювала децентралізація (ВІДЕО)

- Advertisment -

Неефективна передача повноважень, коштів та відсутність відповідальності на місцях. Громадські активісти пояснили, чому на Черкащині не запрацювала децентралізація. Мовляв, реформу гальмують самі управлінці, бо не вміють раціонально використовувати гроші. Коли "запрацює" область, розповість Ірина Головка.

Понад 500 мільйонів гривень надходжень з державного бюджету Черкащина минулоріч так і не освоїла. А якщо кошти не використати своєчасно, говорить депутатка зі стажем Любов Майборода, то з кожним місяцем "пролежування" вони знецінюються. А це – нереалізовані можливості для області. Хоч коштів до скарбівні мало би надійти у рази більше, ніж торік.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради 4-х скликань: "Уперше до міських бюджетів став зараховуватися податок на акцизний збір, значно був перевиконаний єдиний податок. Це другий бюджетоутворюючий податок, податок з фізичних осіб і, як наслідок збільшення податкової бази, відбулося збільшення місцевих бюджетів".

"Просідають" проекти і через слабкий менеджмент, нарікають активісти. Бо що робити із надходженнями – не знають ані розпорядники, ані увесь чиновницький апарат.

Сергій Рубан, голова міської організації партії "БПП "Солідарність": "У них є гроші, але вони витрачають на якесь поточне латання дір, яке є. Замість того, аби залучити грантові кошти, інші кошти у стратегічні об’єкти. Якщо ми говоримо про дороги, то хай це буде менший відрізок, але він зроблений якісно і на роки".

Департаменти міської ради на чверть не освоїли кошти з бюджету розвитку, переконує Любов Майборода. А це свідчить про критичне недофінансування потреб міста.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради 4-х скликань: "Ми, як представники блоку "Солідарність", ставимо перед собою завдання №1 – щоб кошти були ефективно розподілені, а по-друге, аби вони ефективно використовувалися. Тут мають бути і адміністративні заходи, і заходи фінансового характеру, аби заохочувати чи навпаки наказувати керівників департаментів, які не освоюють своєчасно кошти".

Місцевим розпорядникам активісти радять рівнятися на західних колег. Мовляв, область "запрацює" лише за західною моделлю управління. Зокрема партійці проведуть і низку тренінгів для депутатів щодо бюджетування. А контроль за витратами пропонують покласти на громадськість.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

BMW, квартири в Києві та Черкасах і зарплата у понад 800 тис грн: що задекларувала нардепка Любов Шпак

Народна депутатка України Любов Шпак, обрана по 194 виборчому округу із центром у Черкасах, у своїй декларації показала зарплату...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для тих, хто цінує натуральні продукти. Він дозволяє легко перетворювати зернові...

Цікаве:

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...

Вентилятор з пультом: керуй прохолодою з дивана

Спекотний літній день, квартира нагрівається, як піч, а вам...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас