У ніч з 24 на 25 жовтня о 04:00 Україна разом зі ста десятьма країнами світу перейде на «зимовий» час. Стрілки годинника будуть переведені на одну годину назад. Відтак доба неділі, 25 жовтня, буде найтривалішою цьогоріч і становитиме не 24, а 25 годин. Уже тринадцятий рік поспіль ми переводимо стрілки годинника відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. «Зимовий» час триватиме до останньої неділі березня наступного року. Навіщо потрібні ці ігри із часом – знає Наталія Кириленко.
Наталія Кириленко, кореспондент : «Україна у неділю перейде на зимовий час. Аби не забути перевести стрілки годинника на годину назад, краще подбати про це ще в суботу з вечора».
У неділю в нас з’явиться зайва година. Однак не так просто перебудуватися за один вікенд на новий графік життя. На думку експертів, зимовий час вводиться для більш ефективного використання світлового дня та економії електроенергії. Натомість лікарі говорять, що такі маніпуляції з часом завдають значної шкоди здоров’ю людей, особливо дітей і людей похилого віку. Найбільш уразлива у цей період імунна система. Через зміни з часом можуть загостритися хронічні захворювання. Серед них гіпертонія, бронхіальна астма, ендокринні захворювання, а також виразка шлунка.
Валентина Дзюба, міський спеціаліст по народній нетрадиційній медицині : «От уявіть собі, що людина на цілу годину повинна вжити сніданок, а в нього слизова оболонка ще не готова».