5 років на розв’язання основних проблем черкащан – саме стільки часу виділили собі обласні можновладці. Вони впевнені – саме за допомогою реалізації програми «Будуємо нову Черкащину», яка розрахована на 2011-2015 роки, черкащани почнуть жити краще. Будівельна п’ятирічка, на думку можновладців, має вирішити основні соціально-економічні проблеми і водночас виправдає усі сподівання виборців, які дали шанс цій владі.
Засідання обласної колегії спікери розпочинають із позитивного – основних досягнень Черкащини за 11 місяців. Губернатор звітує – у сільському господарстві область залишила далеко позаду усі без винятку регіони. Більш як на третину забезпечено приріст сільськогосподарського виробництва. Є здобутки і в інших сферах.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «В цьому році зібрано податків і інших надходжень в 1,3 рази більше, ніж за відповідний період минулого року… Цікаво, що збільшилися надходження і до місцевих бюджетів».
Анатолій Костенко, начальник Головного управління економіки облдержадміністрації: «Де раніше було таке, щоб перед сільською громадою у 300 душ звітувалося усе обласне керівництво? Це виконання програми Президента «Почую кожного»…»
Утім, і сьогодні проблем у області ще вистачає, – зізнаються обласні керманичі.
Анатолій Костенко, начальник Головного управління економіки облдержадміністрації: «Вибачте на слові, у місті Золотоноша скоро люди із відрами будуть ходити. Бо є проблема очисних споруд. А ще є проблема – доріг, бо по таким дорогам танки тільки їздити можуть…»
Розв’язувати ці основні соціально-економічні проблеми та виправдати довіру виборців обласні посадовці планують протягом 5 років. Саме стільки часу потрібно для реалізації програми «Будуємо нову Черкащину», яку представили на розгляд колегії.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ця програма конкретних дій, покращення життя черкащан, вона повинна дати відповідь на такі питання, як і коли має розвиватися економіка».
Анатолій Костенко, начальник Головного управління економіки облдержадміністрації: «Обласна програма «Будуємо нову Черкащину» – це не чергова забаганка влади, а наказ пересічних громадян, конвертований у конкретний план дій».
Програма, за словами посадовців, складається з двох частини. У першій викладений основний план дій, у другій – 160 конкретних заходів, запланованих на 2011 рік. Після представлення програми на колегії її мають ухвалити на черговій сесії обласної ради. А опісля – оприлюднити у засобах масової інформації.