Куди не кинь оком – усюди сміття. Геронимівський ліс поступово перетворюється на звалище. Ось уже кілька років, кажуть жителі села, тут ніхто не бачив сміттєвоза. Тому боротися з непотребом людям доводиться самотужки. Хто тягне його до міських сміттєвих баків, а хто – до лісу. Селяни бачили, як цілі вантажівки сміття викидали посеред лісу. Чи є надія на вирішення проблеми, дізнавалися наші кореспонденти.
Ольга Оніщенко, жителька с. Геронимівка: «Я не можу сама винести отаке сміття. Бачите, вже мішки погнили. А це вже цього року назбиралося».
За роки в пані Ольги назбиралися десятки мішків із мотлохом. Самотужки вивезти сміття жінка не у змозі, бо має обмежені фізичні можливості. А сміттєвоза, каже, не бачила біля свого будинку вже кілька років. Тому більшості геронимівчан доводиться вивозити непотріб аж до міста. Хоча знаходиться немало й тих, хто вважає сільським сміттєзвалищем ліс.
В’ячеслав Шубін, житель с. Геронимівка: «Ми тут живемо під лісом і бачимо цей безлад. Тут, виходить, не тільки жителі села. У нас тут недалеко розташоване звалище, полігон для сміття. Є машини, що не довозять до полігона, а прямо завозять у ліс і залишають купи сміття».
Нині на 3 тисячі жителів у Геронимівці є всього 8 сміттєвих баків. Вони належать мешканцям багатоповерхівок. Але сюди несуть мотлох звідусіль. Тому вони постійно переповнені. Підприємство, що вивозить непотріб, просто не може впоратися з такою кількістю сміття.
Борис Андрущенко, житель с. Геронимівка: «Это года 3 уже тут лежит. Мусор они вывозят раз в месяц, когда накопится и уже не подойти к ящикам. Потом уже вывезут. Вон бутылки лежат – тоже не вывозится, ничего не делается. Чтобы уменьшить, они взяли и подожгли. Одно время горело. Ветер, как подует на домики… А тут и пластик, и все. А тут же дети».
Сміття в Геронимівці перестали цивілізовано вивозити після того, як там не стало голови, говорять селяни. Чиновник улітку 2011-го погорів на хабарі. Кілька років тому, згадують геронимівчани, сільське КП «Благоустрій» винаймало авто, яке стабільно приїжджало за сміттям до кожного двору. Зараз же, нарікають комунальники, вивозити сміття на орендованому авто для них – збиткова справа.
Микола Семенюк, директор КП «Благоустрій»: «У наші обов’язки не входить вивіз сміття. Ми внесли пропозицію до сільської ради. З депутатами ми вирішили придбати автомашину, яка б по селу вивозила сміття. Ми спрямували кошти на придбання машини. Але на сьогодні в казначействі немає коштів».
Платіжки на сміттєвоз, каже секретар сільради, лежать у казначействі майже півроку. Як тільки в села таки з’явиться своє авто, чиновники обіцяють розробити місячну плату й стабільно вивозити мотлох.
Вікторія Василенко, секретар Геронимівської сільради, в.о. сільського голови: «Сміття вивозять у понеділок, середу, п’ятницю. Кожного тижня. Що люди багато несуть, то вже інше питання. Я думаю, це проблема всього району. Я зараз вивчаю це питання. В інших селах по-іншому. У кого є автомобіль, у кого немає, у кого є узаконене сміттєзвалище».
Утім люди не вірять, що придбання вантажівки сповна вирішить сміттєве питання. Адже багатьом набагато простіше винести сміття до лісу, ніж платити кілька гривень за послугу. Тому зарадити довкіллю допоможуть не екологічні інспектори, а лише особиста відповідальність кожного.