Фотоапарат з картону, скотчу та залізних бляшанок – таку незвичну знімальну техніку майструє черкащанин Євген Якшин. Молодий музикант та художник захопився пінхолом, тобто створенням фотоапаратів своїми руками. Світлини наповненні рухом, енергією та незвичним кольоровим та просторовим поєднанням. Як виготовити диво-фотоапарат у домашніх умовах – дивіться далі.
Міні-майстерня Євгена просто переповнена креативом та творчістю. У першій кімнаті – дипломні роботи хлопця: пейзажі, портрети та натюрморти. Поряд – інше захоплення – пінхол. Збирати фотоапарати своїми руками Євген Якшин почав рік тому. Таке заняття одразу захопило хлопця. Хоча раніше Женя просто ненавидів працювати із дрібними деталями. Сьогодні ж хобі заспокоює митця та додає енергії. А головне – усе дуже просто. Створити фотоапарат у домашніх умовах може кожен.
Євген Якшин, фотограф: «Найбільш простий варіант – зробити ось таку камеру. Береться коробка з-під взуття, я думаю, вона у кожного є, картон, ножик, обов’язково знадобиться ізолента чорного кольору».
Детальну інструкцію можна знайти в інтернеті. Така фототехніка зручна і компактна. У колекції Євгена є міні-фотоапарат розміром із сірникову коробку. Він теж працює. Таке захоплення хлопця розуміють не усі, особливо у професійних фотосалонах.
Євген Якшин, фотограф: «Вони самі шокуються, коли достають фотографію чи сканують плівку. – Не питають про це захоплення?-
Питання є, трохи не розуміють, що це за фото, тому бажано усе це самому робити, тоді ти точно знаєш, що тобі потрібен за кадр. Мені особисто дуже подобається, коли у кадр щось потрапило, кадр зігнувся, є якась художність».
Саме художність, колір, світлопередача, незвична композиція і захоплюють молодого художника та музиканта у пінхолі. А ще – непередбачуваний результат диво-фотосесії. Фотографувати доводиться майже наосліп. Готова ж фотокартка може вразити своєю креативністю та навіть містичністю.
До цифрових камер Женя ставиться прохолодно. Адже зображення, зроблене пінхолом, має унікальні особливості, що відрізняють його від лінзових камер. Тут немає такого поняття як різкість і майже відсутнє спотворення дійсності. Пінхол передає реальність такою, як вона є.