Новини на ВІККАВіККА-новиниФахівці вчать черкасців премудростям економії

Фахівці вчать черкасців премудростям економії

- Advertisment -

Українці не вміють економити. До такого висновку дійшли експерти, які досліджують шляхи енергозбереження. У нашій країні на 50-70% теплової енергії споживають більше, ніж у Німеччині та Польщі. Від наших сусідів відстали й теплові господарства. Система давно потребує модернізації. Як зберегти тепло в оселях, поради фахівців збирала Ольга Скорик.

Збереження тепла в оселях на 40% залежить від нашої поведінки та звичок, переконують фахівці. Українці грішать марнотратством. Економити не вміють, а головне – не хочуть. Притому, що газ споживаємо, на відміну від західних сусідів, за найдорожчою ціною. А от теплової енергії витрачаємо на 50-70% більше, ніж ті самі німці чи поляки.
Павло Карась, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Я є одним із противників дешевого газу. Я не хочу, щоб у наші країні був дешевий газ. Я хочу, щоб у нашій країні газ був дорогий. Тільки при наявності дорогого газу країна економить. Це закон».
Та цей принцип в Україні не діє. Як тринькали тепло, так і продовжуємо це робити. До прикладу, фундація польсько-української співпраці «ПАУСІ» вимірювала енерговтрати за допомогою спеціального приладу – тепловізора.
В’ячеслав Гусєв, координатор програми з енергозбереження фундації польсько-української співпраці «ПАУСІ»: «Коли на вулиці -9, ми бачимо в Києві температуру люків від +32 до +54. Максимум, який ми бачили, – 77 тепла. Це люки теплотраси!!! За все це платимо ми, шановні».
І така ситуація по всій країні. Як вирішити проблему тепловики знають, однак кивають на дорожнечу.

В’ячеслав Желдубовський, заступник директора «Черкаської ТЕЦ»: «Ми поміняли в 2011 р. значну ділянку теплотраси по вулиці Рябоконя. Плануємо заміну інших. Але це дуже значні капіталовкладення. Підприємство на сьогодні не має такої можливості змінити всі теплотраси».
Павло Карась, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Альтернативи немає. Ми повинні провести повну реновацію будівель і теплового господарства. Те, що зробили поляки, прибалти, білоруси, росіяни, які набагато попереду нас. Сьогодні ми колосальні гроші платимо «Газпрому» та годуємо російських олігархів».
У загальноміську економію свою лепту може внести кожен. Експерти дають черкасцям кілька порад.
В’ячеслав Гусєв, координатор програми з енергозбереження фундації польсько-української співпраці «ПАУСІ»: «Дуже важливо правильно робити відкоси. Утеплювати все довкола вікон. Ставити довгі штори в Німеччині немодно. Це забава для багатих. Тепло концентрується за ними. Ми втрачаємо 2-3%, коли штори закривають радіатори повністю. Радіатори прогрівають стіни, і це тепло «вилітає» надвір. Рекомендація тут дешева – тепловізійний екран за радіатори. Вони дозволять повернути 2-3 градуси у квартиру».
А також утеплювати фундаменти, фасади та дахи.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Золотоніщині під час пожежі загинули двоє людей

У селі Савківка Чорнобаївської громади 16 січня сталася пожежа в житловому будинку. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України...

Центр контролю хвороб не виявив перевищень рівня забруднення повітря на Черкащині

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб здійснює постійний моніторинг стану атмосферного повітря в межах державної програми. Про це...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас