Новини на ВІККАВіККА-новиниФахівці прогнозують здорожчання картоплі

Фахівці прогнозують здорожчання картоплі

-

- Advertisment -

Картопля на вагу золота. Урожай другого хліба не порадував черкащан. Селяни вже зібрали коренеплід. Урожай в рази менший, аніж торік. Фермери ще у процесі збирання. Але вже прогнозують дефіцит і здорожчання цього овочу. А також нарікають на відсутність державної допомоги. Кілограм картоплі на ринку вже коштує 3 гривні. Продавці кажуть: ціна на стратегічний овоч зросте ще. По чім картопля буде для народу – дізнавалася Олена Берестенко. Далі – спеціальний репортаж.

Надія Васильєва з Дубіївки з року в рік садить тридцять соток картоплі. Такого поганого урожаю, як цьогоріч, каже пенсіонерка, давно не пам’ятає.

Надія Васильєва, жителька с. Дубіївка: «Старалися, працювали, копали, кропили. А нічого немає. Не тільки людям, а й собі. Город посадили. 30 соток. А нема і третьої частини, якщо порівняти з минулим роком».

Цьогоріч овочевий неврожай по всій Черкащині. Погано вродила картопля та погоріла морква.

Олена Берестенко, кореспондент: «За кіло картоплі на черкаському ринку поки що просять 3 гривні. Але через неврожай ціна на овоч може зрости».

Три гривні за кілограм бульби – то лише стартова ціна, кажуть продавці

Юлія Іванівна, продавець: «Погано вродила картопля. А ціна – слаба. Будемо підвищувати ціну, якщо вийде».

На поганий врожай скаржиться і черкащанка Катерина. Вона торгує бульбою вже не перший рік. Вгадати з ціною на другий хліб украй важко. Рік на рік не випадає.

Катерина, продавець: «Минулого року була дешевша – по 2 і по 2,5. Позаминулого – і по 8. Усе залежить від урожаю».

А яким буде урожай – фермери поки що не беруться говорити. Картопля ще на полях. Але те, що її цього року буде менше, – без сумнівів.

Петро Душейко, голова асоціації «Незалежне об’єднання сільгосппідприємств» Чорнобаївського району: «Урожайність цього року буде дещо гіршою. Якщо Бог не дав природних факторів таких, як слід, то як не поливай, а отримаєш гірший урожай. Бо природній фон був несприятливим».

Та не тільки природа не сприяє гарному урожаю. Держава не допомагає, скаржиться Петро Душейко. І додає: фермери в Росії та Білорусі працюють на пільгових умовах.

Петро Душейко, голова асоціації «Незалежне об’єднання сільгосппідприємств» Чорнобаївського району: «Програма картоплі в Росії передбачає безкоштовне надання мінеральних добрив і посадкового матеріалу, а ще – пального на вирощування. А Росія вже теж вступила в СОТ. І ось уже почнеться конкуренція».

У цій конкурентній боротьбі програє український виробник, каже Петро Душейко. Адже, якщо підрахувати всі витрати на виробництво, то про нормальний прибуток говорити не доводиться.

Петро Душейко, голова асоціації «Незалежне об’єднання сільгосппідприємств» Чорнобаївського району: «Ми витратили на кожен гектар поливних площ (це плата за воду, електроенергію) по 5 тисяч гривень. Оце й порахуйте».

Та незважаючи на прогнози урожайності, селяни та фермери саджали та саджатимуть картоплю. Оскільки без страв із цього овочу неможливо уявити українське застілля.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На війні загинув уродженець Лисянщини

Додому на щиті повернувся черкащанин солдат Олександр Саєнко. Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Військовий народився у...

У лісництві на Черкащині вирощують унікальний гібрид лимона й апельсину

Уже понад 30 років у Корсунському лісництві вирощують лимони Мейєра — унікальний гібрид лимона й апельсина. Починалося все з...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x