Новини на ВІККАВіККА-новиниЕтноіграшки власноруч

Етноіграшки власноруч

-

- Advertisment -

Створенню етноіграшок, що мають неабияку магічну силу, навчають у Черкасах досвідчені майстрині. У місті провели майстер-клас зі створення стародавніх новорічних прикрас із нестандартних матеріалів. Діти та дорослі творили павуків із соломи, янголів із кукурудзиння, ляльок-мотанок із тканини, насіння та інших підручних матеріалів. Напередодні Нового року цими іграшками планують прикрасити одну з міських ялинок.

10-річна Маргарита сьогодні вперше доторкнулася до солом’яного мистецтва. Дівчинка чаклує над створенням солом’яного павука та зізнається: працювати з таким матеріалом нелегко.

Маргарита Томіленко, учасниця майстер-класу: «Спочатку ми беремо чотири соломини, потім їх нанизаємо на нитку».

Допомагає створити іграшку Риті досвідчена соломкарка Ніла. Дівчина, яка з дитинства працює із цим матеріалом, наголошує: щоби створити диво-павучка, потрібні неабиякий хист і терпіння, а ще – мінімум 3 години.

Ніла Салаутіна, соломкарка: «Чому він павучок? Бо він дуже легесенький, зроблений із соломки, рухається від повітря. Може рухатися весь час і висить на одній ниточці».

А ось за цими столами діти чаклують над янголами з кукурудзиння та ляльками-мотанками. І хоч у початківців не завжди все виходить із першого разу, це мистецтво неабияк покращує настрій і навіть має магічну силу, кажуть етнографи.

Вікторія Литовка, етнограф: «Це певний релакс. Окрім того, як людина виконувала ту чи іншу роботу і, звичайно, виготовляла іграшку, вона думала про кого?! Звичайно, про своє дитя. І найкращі думки з кожною ниточкою замотаною, з кожною соломиною покладеною».

Маргарита Томіленко, учасниця майстер-класу: «Сподобалося, коли ми їх зв’язували, з’єднували».

Павло Мельниченко, учасник майстер-класу: «Мені сподобався цей майстер-клас тим, що я дізнався дуже багато та навчився робити павучка».

Саме на те, щоби діти та дорослі вивчили основи виготовлення новорічних іграшок наших пращурів, і був розрахований майстер-клас, кажуть його організатори. А ще – черкащан вони запросили вивчити кілька нових колядок і нагадати, що Новий рік – це сімейне свято.

Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки народних майстрів України: «І я, коли ми започаткували в цьому році створення етноіграшки, хотіла, щоби це було сімейне свято, щоби приходили батьки з дітками, бабусі, дідусі, щоб вони сіли та разом згадали дитинство, ті миті, коли вони творили іграшку вдома».

Такі майстер-класи зі створення новорічних етноіграшок триватимуть у Черкасах ще два тижні. Потому у прикраси, зроблені черкащанами власноруч, вберуть одну з центральних ялинок міста.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині вночі знищили 5 “шахедів”

Доба в області розпочалася з повітряної тривоги через ворожі атаки. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.  Сили протиповітряної...

У Черкасах через аварійні роботи призупинять теплопостачання за деякими адресами

У середу, 27 листопада, у Черкасах низка будинків, шкіл і дитячих садочків залишиться без теплоносія через аварійно-відновлювальні роботи. Про...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x