Новини на ВІККАВіККА-новиниЕпідемії, заходьте: вакцин немає

Епідемії, заходьте: вакцин немає

-

- Advertisment -

Без бюджету, як без рук. Через відсутність головного кошторису країни черкаським малюкам не роблять щеплень. На кінець першого кварталу нового року запас вакцин в області вичерпали. Закупівля необхідних препаратів здійснюється винятково за державні гроші, їх немає, адже неухвалений бюджет. Тож планова імунізація дітей нині призупинена. Наскільки загрозливий дефіцит ін’єкцій та які наслідки він може мати, дізнавалася Ірина Гришко. Далі – спеціальний репортаж.

Віктор з дружиною і тримісячним сином нещодавно повернулися до України з Англії. Перше щеплення отримали за кордоном.
Віктор Євпак, батько: «Через декілька тижнів настане час другої імунізації. Ми сподіваємося, що до цього часу все буде добре…».
Через брак вакцини на батьківщині, купуватимуть її у аптеці. Для їхньої родини питання у кілька сотень гривень для цього не стоїть.
Не дивується хаосу по-українськи і черкащанка Валерія, утім вакцинувати доньку за власний кошт не збирається.
Валерія, мати: «Щеплення у січні ми не зробили».
Утім, «відстрочка» ревакцинації має серйозні наслідки.
Інна Кімлик, обласний дитячий імунолог: «Пізній початок вакцинації порушує вироблення антитіл».
Недотримання графіку щеплень може призвести до формування неповного імунітету до хвороб, від яких щеплюють.

Інна Кімлик, обласний дитячий імунолог: «Якщо затримка кілька тижнів, до 2 місяців – особливо не вплине, але якщо півроку і більше, то змінить клітини пам’яті».
В обласному управлінні охорони здоров’я розповідають: проблеми з постачанням вакцин у області почалися ще 2 роки тому, утім 2010-го сягнули апогею.
Лариса Росенко, Головне управління охорони здоров’я та медицини катастроф ОДА: «Якщо 5-10 років тому у нас не було проблем з постачанням вакцин, то у 2008 – затримка була в обсязі 10%, 2009-го ми отримали вкрай малу кількість вакцин для дітей, віком до 2 років».
Як і інші регіони, Черкащина відчуває дефіцит вакцини проти дифтерії, туберкульозу, правця, кашлюку, краснухи, гепатиту В, поліомієліту. Якщо для первинної вакцинації препарати є, то для ревакцинації – немає.
Лариса Росенко, Головне управління охорони здоров’я ОДА: «Щорічно ми мали таку кількість вакцин, щоб 1 квартал наступного року забезпечити препаратами, адже через тендерні закупівлі за тиждень цього не зробити».
Країна дотепер живе без бюджету. Відтак планова вакцинація, яка здійснюється за державні гроші, загальмувалася.
Лариса Росенко, Головне управління охорони здоров’я ОДА: «На 1 січня ми мали 180 доз пентаксіму. Нині ми вийшли на нулі».
Істотний дефіцит препаратів відчутний і у дитячих поліклініках міста.
Валентина Остапчук, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи дитячої поліклініки № 3: «Дефіцит існує, проблема існує. Якщо вакцину не нададуть, то накопичення нещеплених дітей буде зростати».
Щоправда, у квітні заклади нарешті отримали вакцини.
Валентина Остапчук, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи дитячої поліклініки № 3: «План на 4 місяці цього року склав 4,5 тисячі доз вакцини, але ми отримали півтори тисячі доз в кінці кварталу».
Недостатню кількість вакцини розподілили на три лікувальні установи. Відтак, говорять медики третьої дитячої поліклініки, препарати «розійшлися» за кілька днів. Крім того, через відсутність вакцин, прогалини не лише у календарі обов’язкових щеплень.
Валентина Остапчук, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи дитячої поліклініки № 3: «При запланованих більше 2 тисяч реакцій манту, тобто туберкулінодіагностики, ми не зробили жодної».
Непокоїть лікарів і можливість виникнення епідемій. Інфекційні захворювання масово вражають людей циклічно. Так, небезпечний кір повертається кожні 5 років. Остання епідемія на нього в регіоні була у 2005-2006 роках.
Інна Кімлик, обласний дитячий імунолог: «У цьому році ми очікуємо, в кінці цього року або на початку наступного, епідемію кору, тому перш за все це загрожує епідеміями».
Ірина Гришко, кореспондент: «Календар профілактичних щеплень досить насичений і відновити його вкрай важко. Аби уникнути імунологічного навантаження на організм дитини і провести необхідні щеплення, педіатрам доведеться помізкувати. А батькам – проконтролювати, наскільки безпечна запізніла імунізація».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x