Новини на ВІККАВіККА-новиниЕкологи б’ють на сполох: міль з’їдає каштани

Екологи б’ють на сполох: міль з’їдає каштани

- Advertisment -

Черкаси можуть залишитися без каштанів. Уже 7 років листя цих зелених красенів безжально пожирає міль. Популяція шкідників із кожним роком зростає. Коштів на боротьбу в міста немає. Рятувати каштани від знищення взялися екологи. На двох центральних алеях вони проводять експеримент. Обприскують дерева біологічним інсектицидом. Що з цього виходить – знають наші кореспонденти.

Середина літа, а каштани в місті вже стоять пожовклі та понівечені. Таку сумну картину містяни споглядають близько семи років. У всьому винна мінуюча міль. Вона висмоктує вологу з листя. У результаті воно жовтіє та опадає. Боротися з комахами-паразитами слід негайно, кажуть екологи. Адже популяція каштанової молі невпинно зростає. За сезон вона встигає відкласти яйця тричі. Такої навали комах дерева не витримують. Через виснаження вже за 5 років, кажуть фахівці, Черкаси можуть лишитися без каштанів. Та чекати допомоги зеленим велетням нема звідки. У міському бюджеті коштів катма. Рятувати каштани взялися екологи. Цього року вони проводять експеримент. 178 дерев на двох центральних алеях обробляють біологічним інсектицидом.
Володимир Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування МВК: «Проведено одну обробку, але треба три. Заважають дощі. Бо треба, щоб після обробки днів 5 не йшли дощі».
Щоб обприскати дві алеї з каштанами, треба 10 тисяч гривень. Однак це найдешевший спосіб нищення молі, говорять екологи. І хоча робити висновки про його ефективність зарано, на нього покладають великі надії.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування МВК: «Якщо буде діяти, то наступного року будемо просити кошти з міського бюджету, щоб обробити весь бульвар».
В іншому випадку деревам, так як і у столиці, слід буде проводити трихограму, тобто заселяти на них спеціальних комах, що з’їдають яйця молі, або ж робити спеціальні гелеві ін’єкції. І те, і те – у рази дорожче. Приміром, для порятунку каштанів на тих же двох алеях слід придбати комах-санітарів майже на 30 тисяч гривень. Ціна ж вакцини – 38 доларів для одного каштана. Є й інший варіант – висадити в місті дерева із рожевим цвітом. Такі деревця стійкіші до мінуючої молі.
Наталія Свояк, біолог: «На сьогодні в Черкасах 4 тис. каштанів, на алеї 1,5 тис. Влада повинна зорієнтуватися, чи потрібна нам наша каштанова алея, найдовша в Європі. Якщо так, то треба на це виділяти кошти».

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Жителя Київщини засудили за шахрайство в Черкасах на понад 250 тисяч гривень

У Черкасах засудили 44-річного мешканця Київської області за шахрайство, скоєне повторно в умовах воєнного стану, а також за незаконне...

Черкаська шаблістка здобула бронзу на молодіжному чемпіонаті Європи з фехтування

Дар’я Гонцова із Черкас виборола бронзову медаль у складі жіночої збірної України на чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас