Він уже близько. Дракон – символ прийдешнього року – вже готовий господарювати. Зустріти його слід у всеозброєнні. Наші журналісти відшукали в Черкасах своїх «дракончиків». Оселилися ці звірі в міському зоопарку. Чи легко налагодити контакт із чудернацькими ящірками, а головне – як задобрити талісманів Нового року вже знає Юлія Доброскок.
Вони не дихають вогнем, не лякають людей і не охороняють скарби. Однак ці хижаки надзвичайно схожі на казкових персонажів.
Людмила Гречана, завідувачка відділу акватераріуму: «За зовнішнім виглядом вони схожі на драконів. На них діти ще кажуть динозаври».
Як і міфічні дракони, ці ящірки мають яскраву зовнішність. У хамелеонів цікава форма голови та довжелезний хвіст. А ще – вздовж майже всього тіла гребінці з шипами. А ось за характером, кажуть працівники акватераріуму, плазуни, на відміну від драконів, зовсім не злі. Легко йдуть на контакт із людиною, хоча деякі інколи і проявляють свій норов.
Людмила Гречана, завідувачка відділу акватераріуму: «Цей дуже спокійний, самка в нього спокійна. Він дуже повільний, уважно вивчає мою руку, цікавиться всім. Сусід його більш із характером, на руки не дуже їде».
Полюбляють ці екзотичні звірі смачно попоїсти. Утім для рептилій готувати спеціальне святкове меню не будуть.
Євгеній Ван, директор Черкаського зоопарку: «Животные живут в собственном мире, и этот мир только их. Они по-другому ощущают время, мир».
Цьому пантеровому хамелеончику трохи пощастило. Його уподобання в їжі персонал вже знає.
Людмила Гречана, завідувачка відділу акватераріуму: «Їсть тарганів, сарану, личинки твердокрилих».
Не менш схожі на казкового дракона й варани. Їх сьогодні у черкаському тераріумі аж 7 видів. Тут і нільський, і Макреа, і тиморський, і смарагдовий.
Компанію черкаським «дракончикам» скоро може скласти комодський. Цей красень найбільший серед ящірок. Довжиною у три метри. Поповнити ним колекцію – давня мрія директора звіринця Євгенія Вана. Нового мешканця він хоче придбати у празькому зоопарку.