Ролл-візки чи ретро-карети. На них у Черкасах нині спродують квас. Двоколісні транспортери розробили для зручності як покупців, так і продавців. Але підприємці нарікають на "підводні камені" сезонного проекту. Про них Яна Федоровська розкаже.
50 кілограм на колесах. Такі карети до постійного місця дислокації щоранку доправляють спеціальні вантажники. Не за професією сьогодні це робить Роман. Йому пощастило: візок ночує неподалік. В підмогу прийшов для Вікторії. Вона лише новачок у продажах. Та попри незручності, каже дівчина, у захваті від "європейських" карет.
Вікторія, продавець квасу: "Коли столик має вигляд не дуже охайний, люди не хочуть купувати. А коли все охайно і красиво, то люди підходять купувати"
Дизайн візків демонструє директор черкаських ринків Дмитро Лукашенко. Спершу, каже, розробляли проект квіткового продажу. Потім для квасу вигадували дизайн. Зупинились на ненав’язливому ретро-варіанті. Карет по місту планували зо дві сотні. Поки реалізували – десяток квіткових, і стільки ж для квасу.
Дмитро Лукашенко, директор КП "Черкаські ринки": "Було не дуже легко, але перший крок зробили. Хто займається такою діяльністю, було виставлено такі умови, що продаж квасу чи квітів тільки на таких сучасних візках, які завізовані в департаменті архітектури"
Натепер ці карети власним коштом закупив лише один підприємець. Він нарікає: так йому обіцяли кращі місця. Кожна конструкція затягла більш як на сім тисяч гривень. Аби їх "відбити", говорить, необхідний не один рік. А через збільшення витрат, ще й ціну на продукт вимушено підняв.
Андрій Смоліков, підприємець: "75 тисяч – это 75 тысяч литров надо продать, что бы по гривне "отбить". Я уже месяц говорю о незаконных точках, которые стоят и торгуют. Я плачу свои законные, а через 20 метров незаконные. И каждый день нет людей, чтоб выехать на проверку и решить этот вопрос"
На рейд-інспекцію "ганяти" "незаконників" керівництво ринків таки виїхало. Виявили чотири точки-порушників. Підприємцям виписали адмінпротоколи. А черкасцям до сезонних перепитій байдуже. Ті кажуть: хоч карети і ошатні на вигляд, та до продажів не "кличуть".
Поки підприємець гадає, як "відбити" вкладене, робітники – як справлятися з візками. А в КП "Черкаські ринки" – аналізують "підводні камені" проекту. Аби надалі не було проблем.