Медичні заклади Лівобережжя осучаснять. У цьому полягає новий соціальний проект, який започаткував народний депутат України Богдан Губський. Обранець уже приступив до його виконання. Днями він відвідав села Золотоніського та Чорнобаївського районів. За його сприяння медичні заклади вже отримали необхідне приладдя. Подробиці – у викладі Наталі Кириленко.
Цінний медичний інвентар і препарати отримав кожен медичний заклад у відвіданих селах Золотоніського та Чорнобаївського районів. Осучаснити ФАПи, амбулаторії та дільничні лікарні свого округу вирішив народний депутат України Богдан Губський. Він започаткував новий соціальний проект. Програма підтримки та розвитку медзакладів округу має декілька етапів. Перший – відвідання профільних медичних закладів Драбівського, Золотоніського, Канівського, Чорнобаївського районів і міст Золотоноша й Канів. Подарунок від депутата – просто знахідка для сільських лікарів, говорить завідувачка Веселохутірського ФАПу Олександра Лопаткіна. Дотепер у медичному закладі навіть не було, чим рану зашити.
Олександра Лопаткіна, завідувачка ФАПу, с. Великий Хутір: «У валізці – комплект хірургічних інструментів, усе те, що необхідне, тут є. Дотепер ми цього не мали».
У валізці – тонометри, скальпелі, антисептики, крапельниці та набори для приймання пологів. За словами лікарів, в їхній роботі вона просто необхідна.
Радіють подарунку і в дільничній лікарні села Домантове на Золотоніщині.
Микола Рябчун, головний лікар Домантівської дільничної лікарні: «Це все дуже необхідне сімейному лікарю, та й кожному медичному працівнику сільської місцевості, тому що в пакеті є інструменти, які виконують роботу і за хірурга, і за травматолога, і за акушерку. Це все повинен мати лікар».
Нині лікарня обслуговує три села – Шабельники, Нову греблю та Домантове. Проблем у тутешніх медиків вистачає. Серед найголовніших – брак кадрів і застаріле обладнання. За словами головного лікаря Домантівської дільничної лікарні, сьогодні доводиться працювати на медичному обладнанні 60-70-их років.
Микола Рябчун, головний лікар Домантівської дільничної лікарні: «Те, що він сьогодні завітав до нас, говорить про те, що він справді про щось думає та хоче покращити життя людей, надати можливість працювати».
Найбільшою проблемою у ФАПі села Кропивна є транспорт. Медичний заклад має по 7-8 викликів щодня, а пішохідна мандрівка по засніжених сільських дорогах відбирає і час, і сили сільського лікаря. Богдан Губський пообіцяв, що не залишить сільських медиків сам-на-сам із проблемами. І повідомив, що на район уже заплановано придбання кількох автомобілів швидкої допомоги.
Богдан Губський, народний депутат України: «Спілкуючись із медиками, я дізнався, яка основна проблематика їх турбує, – це відсутність необхідної техніки. Виходячи з цього, я створю необхідну програму на 3 роки, яка буде погоджена з лікарями та затверджена. У рамках цієї програми я, як народний депутат, забезпечу медичні заклади необхідною технікою».
Усього за два дні перебування на Черкащині нардеп відвідав вісім населених пунктів. Комплекти швидкої допомоги отримали поки що 10 амбулаторій і ФАПів. На допомогу від депутата чекають ще близько двохсот медичних закладів Лівобережжя.