Півсотні лідерів волонтерських груп зібралися в київському Будинку вчителя. Для них провели перший тренінг із управління своїми командами добровольців під час чемпіонату Європи з футболу.
Дмитро Дорошок, заступник директора всеукраїнського центру «Волонтер»: «Найголовніше завдання – уміти знаходити до людини підхід, розмовляти з волонтером, організувати групу та весь процес».
У Києві працюватиме 2 тисячі волонтерів. Велика частина з них буде задіяна для допомоги іноземцям у метро, аеропортах, у районі стадіону та на зупинках транспорту. Всі хлопці володіють розмовною англійською. Вони також повинні знати історію Києва та володіти психологією на базовому рівні.
Тетяна вперше спробує себе в ролі волонтера. Зараз вона вивчає особливості кожної нації, щоб без зусиль порозумітися з будь-яким із уболівальників.
Тетяна Бардакова, волонтер: «Ні для кого не секрет, що британці – більш закрита нація, стримана, консервативна, німці – пунктуальніші, американці – відкритіші до спілкування».
Олександр координує волонтерів у своєму університеті. Він сподівається, що досвід роботи на «Євро-2012» допоможе йому поглибити знання мови.
Олександр Альве, волонтер: «Це нові знайомства, це практичні навички володіння англійською мовою, оскільки в університеті ми просто її вивчаємо, а саме розмовної практики дуже мало».
Фінальна частина чемпіонату Європи з футболу триватиме з 8 червня по 1 липня. Очікується, що Україну відвідає більше мільйона вболівальників.