До Нового року ще майже два місяці, а вихованці обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді вже готові проводжати 2013-ий. Як доказ, презентували сотню тематичних паперових робіт. У руках юних дарувань ожили тварини, мультяшні та казкові герої. Та найбільше тут ялинок, Дідів Морозів і Снігуроньок.
Свого паперового коня Богдана майструвала тиждень. Лише шия диво-звіра складається із двох десятків елементів. Завершити складну роботу, зізнається, їй допомогли усидливість і терпіння.
Богдана Мацюха, майстриня оригамі: «Я уявляю, якою буде вкінці робота, якою фігура буде красивою. Завчасно цьому радію. І це дає мені сили продовжувати далі».
Тренує терпіння за допомогою оригамі і школярка Влада. Вона мріє потрапити до Японії, звідки й пішло паперове мистецтво. Те, що папір – вдячний матеріал, на Сході зрозуміли ще у 7-му столітті.
Владислава Малород, майстриня оригамі: «Хотілося б подивитися, як їх роблять і презентують там. І які традиції з цим видом мистецтва там пов’язані».
На цьогорічній обласній виставці «Мистецтво оригамі» – сотня робіт на новорічну тематику. Їх готували діти з усіх районів області, хвалиться директор центру науково-технічної творчості.
Павло Торба, директор Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Діти, які займаються в технічних гуртках, завжди на голову вище за своїх однолітків. Бо вони самостійні, відповідальні. А головне – думають, що і як вони роблять».
Ось ця робота – улюблениця пана Павла. Яскрава, незвичайна та витончена, захоплюється чоловік.
Павло Торба, директор Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Як кажуть, за шаблоном можуть багато робить, а тут спрацювала творча думка».
На Черкащині виховують цілі династії оригамістів, каже директор центру. Аби митці не втрачали навички, їх щороку збирають на тематичні майстер-класи.