У Черкасах проживає близько десяти тисяч маленьких жителів. Більшість батьків при оформленні дітей у дитячий садок змушені стояти у черзі. Натомість владці заспокоюють: місць для дошкільнят вдосталь. Чи готове наше місто реально, а не на словах, надати кожному з них окреме ліжечко у садку дізнавались журналісти ВІККА-НОВИН.
За радянських часів у дитячих садках взагалі не було черг. На кожну дитину чекали з нетерпінням.
У перші роки незалежності народжуваність помітно зменшувалась. Тоді міська влада вирішила закрити певну кількість дитячих садків. Деякі з них здавались в оренду, інші стали приватною власністю. Нині зовсім інша проблема – для маленьких черкащан не вистачає місць у дитячих садках. Особливо гостро вона стоїть у найбільш заселених районах міста.
Олена Перцева, завідувачка дошкільного навчального закладу №34: «Справді, на Митниці недостатньо дитячих садочків. Хоча б ще один, щоб задовольнити попит батьків».
Щоб записати малюка у садочок нерідко доводиться заздалегідь ставати у чергу. Але не всі батьки в змозі чекати, поки для їхньої дитини з’явиться вільне місце.
Батько: «Обратившись к заведующей садика с просьбой отдать ребенка в садик, мне сразу дали понять, что в садике большая очередь существует и ребенка возможно отдать только через год. Но так же
дали понять, что если помочь садику с приобретением некоторой аппаратуры, которая нужна была с их слов детям. Эта была помощь, мне озвучили, в районе 200-300 гривен. Моего ребенка автоматически, буквально за несколько дней зачислят в группу. Что и было сделано».
Якщо ж ви з якоїсь причини не можете оформити вашу дитину у садок, то є декілька варіантів. Або ви залишаєтесь з дитиною вдома самі, або ваша мама доглядає за малям, або ж наймаєте няню, послуги якої можуть влетіти у копійку. Для повноцінного розвитку дитини можна записати її на спеціальні курси. Дорого, але корисно.
Ірина, мама: «Ну, тут така підготовка. Нам подобається. Вона тут займається разом зі мною».
Біля сорока дошкільних закладів були зачинені протягом останніх років. Але вже сьогодні вони починають потроху відновлюватись
Олена Перцева, завідувачка дошкільного навчального закладу №34: «У цьому році ми зробили капітальний ремонт приміщення, яке здавалося під оренду. І в результаті змінилось.”
В управлінні освіти існування так званої черги заперечують. Пояснюючи, що батьки самі її створюють. Але одночасно і повідомляють, що завідувачів дошкільними закладами, які штучно створюють ажіотаж, звільняють.
Олександр Лавринюк, начальник управління освіти МВК: «Сьогодні у нас 53 дошкільні заклади, які повністю, хочу підкреслити, забезпечують потреби громади у дошкільних закладах, у місцях, які потребують відвідування. Проходить, згідно з чинним законодавством, реєстрація. І от батьки, які вибирають собі дошкільний заклад, приходять і реєструються у цьому дошкільному закладі: в якому році, через який час вони б хотіли свою дитину віддати у цю дошкільну установу. А батьки називають цю реєстрацію чергою. Черги немає».
Світлана Перетятько, завідувачка дошкільного навчального закладу №43: «Ось цей ажіотаж створений, я вважаю, штучно. Через те, що батьки йдуть та пишуть заяви не в один дошкільний заклад, а у декілька».
Анна Кучеренко, кореспондент: «Дитячий садок – другий дім для малят. Вранці вони не хочуть туди йти, а ввечері не хочуть повертатись додому. Нині, щоб і у вашої дитини було власне ліжко у дитячому садку, потрібно піклуватись ще за народження дитини».