Новини на ВІККАВіККА-новиниДесятки квадратних метрів ґрунту та сотні літрів води врятували...

Десятки квадратних метрів ґрунту та сотні літрів води врятували черкасці

- Advertisment -

Подарунки за сміття отримали черкасці вихідними. Півсотні містян взяли участь у екопроекті «Green Fest». Його організували, аби рятувати довкілля від загибелі. Бо кожна батарейка чи акумулятор містять важкі метали, кажуть організатори акції. А отже, забруднюють землю, воду та повітря. Відпрацьоване добро містяни вкидали у спеціальний контейнер. І йшли з пункту прийому вже з екоподарунками. Олена Берестенко – більше.

На вигляд вони маленькі і яскраві. Проте надзвичайно небезпечні. Одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів ґрунту або ж 400 л води. Аби вберегти довкілля від такого стресу, черкасці вийшли на екоакцію. Подарунки за непотрібні джерела енергії отримали більш аніж півсотні учасників. Серед них – Наталія з 4-річним сином. Десяток батарейок взяли з бабусиних запасів.

Наталія Голиш, учасниця акції: «Обычно они дома лежат. Выбрасывать их – не выбросишь. Вот сюда и принесли».

Своє добро приніс і Костянтин. Про участь у екоакції вирішили на сімейній раді.

Костянтин Семенько, учасник акції: «Зазвичай викидаю. А от моя дружина їх накопичує. І вона віддала мені, щоб я віддав батарейки сюди».

Від одного десятка до півсотні пристроїв із одних рук. У кожної батарейки – своя історія, розповідає активістка Софія.

Софія Тодоровська, активістка акції: «Приходять маленькі дітки, які забирають батарейки з іграшок, що вже відпрацювали своє, вийшли з ладу. І здають такі батарейки».

За кілька годин черкасці ввійшли в кураж, жартують організатори, і до пункту прийому зносили вже весь домашній мотлох.

Софія Тодоровська, активістка акції: «І маленькі, і великі батарейки несуть. І акумулятори від мобільних телефонів. І навіть лампочки. Але ми їх, на жаль, не приймаємо».

Рекорд встановив Юрій, бо приніс більше шести десятків батарейок. Їх, каже переможець акції, збирав разом із дворічною донечкою. Їй і повіз солодкі подарунки.

Юрій Руденко, учасник акції: «Мені подарували ананаси й апельсини. Наш світ має бути чистим хоча б для того, аби родили всі ці фрукти».

Організатори кажуть: подібні акції слід проводити хоча б раз на півроку. Інакше небезпечні пристрої укоротять віку і людям, і довкіллю.

Ірина Тітовська, співорганізатор акції: «Якщо їх викидати не у встановленому місці, то наші нащадки не матимуть змоги прогулюватись і відпочивати в парку, як ми зараз це робимо».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Уманщині у ДТП загинув пішохід

У селі Леміщиха Уманського району вранці 27 квітня сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинув пішохід. Про це повідомляє пресслужба...

Через шахедну атаку на Черкащину влада просить обмежити споживання газу

Через шахедну атаку, яка тривала на Черкащині із самого ранку, пошкоджено обєкт інфраструктури. Тому влада Черкас і області звертається...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас