Новини на ВІККАВіККА-новиниДесятки квадратних метрів ґрунту та сотні літрів води врятували...

Десятки квадратних метрів ґрунту та сотні літрів води врятували черкасці

- Advertisment -

Подарунки за сміття отримали черкасці вихідними. Півсотні містян взяли участь у екопроекті «Green Fest». Його організували, аби рятувати довкілля від загибелі. Бо кожна батарейка чи акумулятор містять важкі метали, кажуть організатори акції. А отже, забруднюють землю, воду та повітря. Відпрацьоване добро містяни вкидали у спеціальний контейнер. І йшли з пункту прийому вже з екоподарунками. Олена Берестенко – більше.

На вигляд вони маленькі і яскраві. Проте надзвичайно небезпечні. Одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів ґрунту або ж 400 л води. Аби вберегти довкілля від такого стресу, черкасці вийшли на екоакцію. Подарунки за непотрібні джерела енергії отримали більш аніж півсотні учасників. Серед них – Наталія з 4-річним сином. Десяток батарейок взяли з бабусиних запасів.

Наталія Голиш, учасниця акції: «Обычно они дома лежат. Выбрасывать их – не выбросишь. Вот сюда и принесли».

Своє добро приніс і Костянтин. Про участь у екоакції вирішили на сімейній раді.

Костянтин Семенько, учасник акції: «Зазвичай викидаю. А от моя дружина їх накопичує. І вона віддала мені, щоб я віддав батарейки сюди».

Від одного десятка до півсотні пристроїв із одних рук. У кожної батарейки – своя історія, розповідає активістка Софія.

Софія Тодоровська, активістка акції: «Приходять маленькі дітки, які забирають батарейки з іграшок, що вже відпрацювали своє, вийшли з ладу. І здають такі батарейки».

За кілька годин черкасці ввійшли в кураж, жартують організатори, і до пункту прийому зносили вже весь домашній мотлох.

Софія Тодоровська, активістка акції: «І маленькі, і великі батарейки несуть. І акумулятори від мобільних телефонів. І навіть лампочки. Але ми їх, на жаль, не приймаємо».

Рекорд встановив Юрій, бо приніс більше шести десятків батарейок. Їх, каже переможець акції, збирав разом із дворічною донечкою. Їй і повіз солодкі подарунки.

Юрій Руденко, учасник акції: «Мені подарували ананаси й апельсини. Наш світ має бути чистим хоча б для того, аби родили всі ці фрукти».

Організатори кажуть: подібні акції слід проводити хоча б раз на півроку. Інакше небезпечні пристрої укоротять віку і людям, і довкіллю.

Ірина Тітовська, співорганізатор акції: «Якщо їх викидати не у встановленому місці, то наші нащадки не матимуть змоги прогулюватись і відпочивати в парку, як ми зараз це робимо».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

До Черкас приїздив “Вільний вертеп”

Яскраве дійство вертепу відбулося у Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Про це пишуьт на офіційній сторінці собору. “Вільний вертеп” — це ватага...

У Черкасах судять ексдепутата ОПЗЖ, який листувався з Олійником

У Черкасах 17 січня у Соснівському суді обрали запобіжний захід ексдепутату забороненої в Україні партії ОПЗЖ з Чигиринської міськради....

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас