Шопінг на базарі та в секонд-хенді. ВІККівці протестували ще одного депутата на народність. Для чергового експерименту залучили міську депутатку Марину Волошенко. Усе – у межах нового циклу у "ВІККА-новинах", Депутати теж люди. Чи пройшла народна обраниця ВІККівські тести – Ірина Малюкова розкаже.
Ірина Малюкова, кореспондент: "Кажуть, що жінка може з нічого зробити собі вбрання, приготувати вечерю та зчинити сварку. Зараз ми перевіримо, чи зможе міська народна обраниця виконати перші два пункти. І сподіваємося, що обійдеться без третього"
До експерименту ми запросили завжди вишукану депутатку Марину Волошенко. Її на підборах ми ведемо на ринок. Перше завдання – купити продукти для вечері. Витрати обмежуємо сумою в 25 гривень. Дорогою Марина ділиться ринковим досвідом.
До вечері Марина обирає овочі: огірки, кабачки, часник, зелень. За основу – картоплю. На ринку депутатку беруть "в облогу" продавці. Звідусіль скарги на перешкоджання торгівлі.
Галина, продавчиня: "Селян гонять тих, хто не перекупщики. Ми не можемо місце собі знайти. Бо перекупщики є такі, що він торгує олією, а місце займає там і тримає тій людині, яка приїде й заплатить їй 20 гривень. Оце таке хамство на базарі виходить"
Антоніна, продавчиня: "А якщо й станеш, то приходить, бере товар і викидає на підлогу"
Марина Волошенко, депутат Черкаської міської ради: "Вели розмову з керівництвом цього ринку для того, щоб вони надали певну кількість місць для людей, які торгують вирощені своїми руками продукти. От бачте, трохи вдалося вибити місць. Але, власне, це їхня приватна територія, і це їхнє рішення"
На вибір продуктів ми витрачаємо 20 хвилин та трохи більше 15-и гривень. Марина зізнається: криза в країні внесла свої корективи і в раціон її родини.
Марина Волошенко, депутат Черкаської міської ради: "Раціон трохи змінився. Якщо раніше можна придбати було сир, ковбасу і м'ясо на тиждень, то зараз вже доводиться обирати: або ти поїси цього тижня ковбасу, або м'ясо, або сир. Буває таке, що й зовсім обходимось без цих продуктів. Але не можемо обійтися без молочних, тому що є донька, якій вісім років. І вона дуже любить молочні продукти, тому для неї їх і купуємо"
Наступне завдання – вибрати обнову в найнароднішому з магазинів. У секонд-хенді. Ліміт – ті ж 25 гривень.
Марина Волошенко, депутат Черкаської міської ради: "У секонд-хенди я раніше ходила часто і зазвичай купувала речі для дитини, для старшого мого сина. Давайте й сьогодні спробуємо обрати щось дитяче. Думаю, що Сашка моя буде задоволена новій речі"
У виборі речей для дитини Марина орієнтується насамперед на тканину. Спортивний одяг для спільної з мамою йоги чи вишукана сукенка. Обираємо щось середнє.
Марина Волошенко, депутат Черкаської міської ради: "Зараз, аби купити дитині в нормальному дитячому магазині якусь річ, то це коштує шістсот, чотириста гривень одна сукенка, одні шортики, чи одна кофтинка. Так що я думаю, що ми зробили з вами непоганий вибір"
У магазині кажуть: дитяче користується попитом.
Світлана, продавчиня: "Дитячі речі постійно беруть. І беруть, здебільшого, у перші дні. Дітки ростуть, як грибочки. Ціни в магазинах високі, так що приходять"
Сорок хвилин та вдвоє менше від запланованої суми. Такий результат міської народної обраниці у ВІККівському тестуванні.