Черкаським дорогамі відділенню для чорнобильців не світить ремонт, освітянам – премії, а пологовим залам – облаштування. Депутати міськради вкотре відзначилися. Вони зірвали останню сесію п’ятого скликання. На ній мали розглядати важливі галузеві та земельні питання. Проти останніх збунтувалася частина депутатів, роздивившисьу них «дерибан». Коли перелік земельних рішень переполовинили – інша частина народних обранців відмовилися взагалі працювати. Із сесійної зали – репортаж Вікторії Курченко.
За чотири роки зі ста п’ятнадцяти сесій депутати зірвали сімнадцять. Останні два місяці робота в народних обранців особливо не клеїлася. То театральні шоу в сесійній залі влаштовували, то лише одне питання з порядку денного спромагалися розглянути. На це засідання комуністи прийшли із заявою. Вимагають закрити сесію. Мовляв, мандати в депутатів уже недійсні.
Віктор Білоусов, депутат Черкаської міської ради: «У разі проведення нинішньої сесії цього скликання, вона буде незаконною. Строки повноважень рад – 4 роки. Вибори минулого скликання відбулися 5 листопада 2006. На пальцях порахуйте – більше 4 років».
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Сьогодні говорити про те, що новообрана рада сформована неправильно. Вона не сформована, вона не розпочала роботу, тому повноваження міської ради, безумовно, сьогодні існують».
Далі – понадгодинна суперечка за порядок денний. Депутат Миколенко хоче вилучити з нього питання про неутворення районних рад у місті.
Василь Миколенко, депутат Черкаської міської ради: «З цього питання двічі міська радаухвалювала рішення. Двічі це рішення визнано незаконним вищими інстанціями судів, закінчуючи Київським апеляційним адміністративним судом».
Мер апелює: цей проект відрізняється від попередніх. За ним, міська рада має звернутися до Верховної, аби та підсилила рішення про неутворення райрад. У такий спосіб їх позбувся Київ. Рішення в порядку денному таки залишили. Натомість переполовинили земельні питання. В них частина депутатів розгледіла, цитую, «дерибан наприкінці каденції». У відповідь – інші народні обранці оголосили бойкот – не проголосували за порядок денний. Пішли на перерву. Повернувшись, знову провалили голосування. Мер запропонував землю цього дня не чіпати взагалі – розглянути лише галузеві питання. Вони важливі для міста. Йдеться про виділення понад півмільйона гривень на латання доріг, коштів на ремонт відділення для чорнобильців, преміювання освітян тощо. Втретє за порядок денний – депутати голосували поіменно.
Результати поіменного голосування: «За» – 24, «проти» – 1», «утрималося» – 14. Рішення не прийнято».
На тому й розійшлися. Мовляв, нехай працюють новообрані депутати. Із нинішніх на сесію нового скликання прийде лише п’ята частина. Їх черкасці обрали повторно.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Це дуже яскраво продемонструвало інтереси депутатського корпусу. Інтереси більшості замикаються винятково на розподілі земельних ділянок і міських ресурсів з метою особистого збагачення».