Велика червона зірка складена з радянських прапорів. Так Черкаси зустрічали 66-ту річницю Великої Перемоги. На Соборній площі міста традиційно відбувся урочистий мітинг і парад. Центральною вулицею крокували перевдягнуті у військове школярі. А містом курсували концертні фронтові бригади. Загалом участь у цьогорічних святкуваннях, за даними правоохоронців, взяли вісімдесят тисяч черкасців. Із подробицями кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
Уздовж бульвару Шевченка усміхнені та святкові вишикувалися черкасці. Центральною площею міста крокують загони перевдягнутих у військову форму школярів.
Так Черкаси зустрічають 66-ту річницю Великої Перемоги. За святковим парадом із трибун обабіч сцени спостерігають ветерани. У їхній пам’яті назавжди закарбувалася та щаслива мить.
Веніамін Волков, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Мы были в Польше, как раз в это время объявили о нашей победе. Даже слезы пробивает, когда видим такое торжество».
Лариса Буга, ветеран Великої Вітчизняної війни: «День Победы для меня был и есть слезы и радость. Муж мой живой остался. А сейчас тоска по всему. Это праздник-горе. Потому что мы прошли через горе большое».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ви дивилися смерті у вічі, вас єднало почуття патріотизму. Свята справедливість вимагає вклонитися всім ветеранам, вшанувати тих, хто не прийшов сьогодні на наше свято».
На знак Перемоги посеред Соборної площі 100 прикордонників із Оршанця з червоними знаменами утворюють зірку – символ свята.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Вітаю всіх із сьогоднішнім святом. Бажаю, щоб над вашими головами і над головами ваших дітей і онуків завжди було таке ясне, чисте, мирне небо. Великій Перемозі – Слава».
Святкова хода рухається на Пагорб Слави. Аби вшанувати пам’ять тих, хто відав своє життя за мир.
Руслан Посовалюк, черкасець: «Мы пришли почтить память всех, кто воевал. У меня дед воевал. Хотелось, чтобы наша дочь это ценила, уважала этот праздник и этот подвиг, который совершили все старики наши».
Ігор Скорина, черкасець: «Ми прийшли, щоб вшанувати пам’ять загиблих солдат і ще раз подивитися на тих, завдяки кому ми сьогодні живемо. Воювали два прадіди. У живих нікого немає. Ім’я одного тут є».
Прийшов на Пагорб Слави до своїх бойових побратимів і дев’яностотрирічний Микола Бондаренко.
Микола Бондаренко, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Спасибо Вам за поздравления».
***
У сквері за обласною радою весело. Черкасці співають і пританцьовують. Сюди завітала концертна бригада. У складі: «Романтика», «Хай хоппс» і колектив «Спів братів». Молодіжні гурти співають пісні про війну. Цьогоріч організували фронтові виступи міські регіонали. Вони хотіли, аби всі черкасці занурилися в атмосферу тих часів і сповна відчули радість Перемоги.
Сергій Отрешко, голова Черкаської міської організації «Партії Регіонів»: «Насамперед, шана, повага та глибокий уклін тим людям, які дозволили нам робити те, що ми можемо робити, насолоджуватися життям. Тому що вони для нас вибороли цей мир, цю перемогу».
Нове життя старих пісень про вічне та ще й у виконанні молоді публіка сприймає «на ура».
Тетяна Портянко, черкащанка: «Виступ просто чудовий. Молодці. Дуже бере за душу, пробиває на сльозу. Спасибі нашим ветеранам. Добре, що є такі колективи».
Тим часом із піснями фронтова бригада рушає далі.
Артистів радо зустрічають у дворі 22-ої школи. Тут за так званим сусідським столом з кашею та фронтовими ста грамами співають не лише жителі мікрорайону, а й їхні обранці. Таке свято Перемоги всім до душі.
Валентина Шикша, черкащанка: «Організація дуже хороша. Хто може таким шкарбанам приділити таку увагу, ви скажіть? А тут все так. Молодці».
Ольга Федіна, черкащанка: «Подобається. Рідко зустрічаємося. А тут посидимо разом, побесідуємо. Спасибі».
Атмосферу Дня Перемоги створили для черкасців і на площі 700-річчя.
Людмила Камнєва, черкащанка: «Просто поражаюсь, что молодежь поет такие песни».
З танцями та хорошим настроєм черкасці рухаються до святкових столів.
Гамірно та дружньо відзначають День Перемоги і на вулиці Хоменка, 14. Тут згуртувалися жителі та депутати відразу двох округів.
Петро Кучер, депутат Черкаської міської ради («Партія Регіонів»): «Понад 100 млн. найкращих синів і дочок пішли з життя. Це занадто велика плата. Вони це зробили, бо інакше не могли. Наше основне завдання – шанувати їх і берегти пам’ять».
Після фронтових ста грам концерт. У танок пішли депутати разом із жителями мікрорайону. Ветеран Олексій Якович розповідає: на війні пісні – велика справа.
Не забули про ветеранів і в Південно-Західному районі.
Віталій Дядченко, депутат Черкаської міської ради («Партія Регіонів»): «Багато людей не прийшли до столу, бо учасники бойових дій прикуті до ліжка. То вчора ми їх всіх відвідали в цьому окрузі. Всім роздали святкові пакети, привітали. Не залишили без уваги».