Новини на ВІККАВіККА-новиниДень комунальника: КП «Черкасиводоканал» - провідне водне підприємство України

День комунальника: КП «Черкасиводоканал» – провідне водне підприємство України

-

- Advertisment -

Ми рідко звертаємо на них увагу. Але без цих людей наше життя не було б таким комфортним. Цими вихідними своє професійне свято відзначали комунальники. Підприємством-довгожителем у нашому місті є «Черкасиводоканал». Коли вперше в черкаських оселях з’явилась вода та стільки людей стоїть за тим, аби життєдайна волога потрапила в кожен дім, цікавилась кореспондента ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.

Вода в домівках черкасців з’явився майже сто років тому. У 1911 році Черкаська міська дума створила спеціальну водопровідну комісію.
Рашит Гараєв, начальник служби цивільного захисту КП «Черкасиводоканал»: «Строительство было намечено начать 16 августа 1913 года. Деньги для этой цели взяли ссуду в виде займа в суме 345 тысяч. Непосредственно строительством осуществлял инженер-технолог Шведов Аполлон Михайлович, который был приглашен из Уфы».
Черкаський водопровід будували майже рік. І 1 жовтня 1914-го здали в експлуатацію. Тоді потужність міського водогону становила 292 тисячі 500 відер за добу. Воду продавали з чотирьох будок: по 2,5 копійки за відро для населення та по 5 копійок – для підприємств.
Нині все починається із Дніпровської водоочисної станції. Воду забирають із річки та подають на місто, попередньо очистивши. На цим у дві зміни по 12 годин на добу трудяться 110 працівників. Щогодини контролює водопідготовку виробнича лабораторія.

Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Із початком 2011 року відбулася переорієнтація технологічного процесу в бік більш глибокого коагулювання води з метою зниження вмісту органічних сполук, які є основними утворення хлорорганіки. З цією метою ми значно збільшили дози реагентів, коагулянтів і флокулянтів і поліпшили цим самим якість води. Зраз підприємство повністю виконує новий норматив із хлорорганічних сполук. У деякі моменти наші концентрації в десятки разів нижчі, ніж нормативні».
Подальший контроль води у водорозподільній мережі міста здійснює Центральна лабораторія комунального підприємства «Черкасиводоканал».

Інна Петрова, інженер-мікробіолог КП «Черкасиводоканал»: «Та питна вода, яка надходить до наших споживачів, на 100% відповідає сучасним нормам і правилам нового державного документа».
Щоб вода у кранах черкасців була завжди і якісна, на «Черкасиводоканалі» щодень трудяться понад шістсот шістдесят працівників.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Насамперед у роботі колективу, у підборі команди фахівців, які сьогодні компетентно вирішують на місцях всі поставлені завдання. Наше підприємство в рейтингу підприємств галузі в Україні посідає провідне місце. До нас приїжджають навчатися. Ми не стоїмо на місці, навчаємося провідним технологіям і впроваджуємо їх».
Модернізація «Черкасиводоканалу» не за горами. Адже комунальне підприємство отримає кредит від Світового банку. А це 86 мільйонів гривень на розвиток.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Поліція розслідує ДТП на Уманщині, де загинуло двоє людей

22 листопада на трасі "Київ — Одеса" поблизу села Бузівка Уманського району сталася дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x