Сьогодні весь світ відзначає День донора крові. Це свято було засновано під егідою ООН у травні 2005 року. Відзначають його і в Черкасах. Молоді та ініціативні волонтери Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру завітали на станцію переливання крові, аби своїм прикладом заохотити інших черкащан стати донорами крові. Що з цього вийшло, уже знає Вікторія Хамаза.
Зберегти здоров’я іншої людини – з цією метою на станцію переливання крові завітали волонтери Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру. Довести, що врятувати чуже життя може кожен, ці молоді люди вирішили власним прикладом. Лікарі таким гостям неабияк раді.
Юрій Бульба, головний лікар: «Звернулися вони до нас із власної ініціативи, а ми підтримали цей їх порив. І це, я вважаю, буде першим етапом того, що в майбутньому ми будемо давати молоді інформацію про здачу крові, що це безпечно. Велика моральна значущість цього вчинку для хворих і для самої людини».
Детальний інструктаж, консультація лікарів, попередня перевірка крові та обов’язкове частування чаєм із печивом – це все, що довелося пройти добровольцям перед процедурою. Як запевняють лікарі, здавати кров не лише безпечно, це ще й продовжує життя людей на декілька років. Почуте неабияк надихнуло волонтерів.
Сергій Слинько, волонтер: «Думаємо, може влаштувати якийсь конкурс на кращого донора. Будемо організовувати заходи не лише в цей день, а, можливо, раз у квартал, півроку. Щоб молодь знала і робила цю благородну справу не лише корисну для свого здоров’я, але корисну для людей і суспільства».
Для Костянтина Одувацького це вже сьоме здавання крові. Хлопець зізнається, що на цей крок він наважився, бо має дуже рідкісну групу крові, а вона може врятувати чиєсь життя.
Костянтин Долецький, донор: «У мене досить рідкісна група крові, тому вирішив, що, якщо така рідкісна група, то чому б не здати. Тому здаю так часто».
На відміну від Кості, Марина Демченко донором стала вперше. Надихнули дівчину її друзі та бажання допомогти іншим.
Марина Демченко, донор: «Перший раз здаю кров. Дізналася про це від друзів, що буде така акція і я вирішила спробувати. Мені провели досить ґрунтовну консультацію, розказали, що немає приводу остерігатися чогось і, як бачите, зараз вже лежу на лежаку та здаю кров».
За словами лікарів, нині існує низка заохочень для донорів крові. Зокрема, грошове. За одну здачу – людина може отримати від 80 до 105 гривень. Окрім цього, медики спростували стереотип, що перед цією процедурою не можна їсти. І, навпаки, закликали донорів гарно снідати перед кожним здаванням крові.