Стережись даішника
Даішники з 13 лютого будуть відбирати машини, пише газета «Вечірні Черкаси». Саме з цього дня набула чинності постанова Кабміну, за якою інспектор ДАІ зможе зупинити машину злісного боржника, оголошену в розшук, і відправити на штрафмайданчик. Як відзначають у банках, якщо кредитор не погашає кредитну заборгованість, не платить більше трьох місяців, банк відразу ж складає позовну заяву в суд. Таке нововведення торкнеться не тільки осіб, які винні гроші банкам, але й тих, хто заборгував великі суми за комунальні послуги, аліменти, штрафи тощо. Що мається на увазі під словосполученням «велика сума» – не уточнюється.
Каштанова вулиця
Про каштанові перипетії пише «Рідне місто Черкаси». Жителі Черкас активно обговорюють пропозицію міського голови про реконструкцію бульвару імені Тараса Шевченка. «Яблуком розбрату» стала ідея викорчувати каштани на центральній міській алеї та повністю замостити вулиці та тротуари. «Зелені» активісти хочуть прив’язати себе до дерев, щоб їх не зрубали. Міська влада обіцяє, що висадження молодих дерев, яке буде рівноцінним кількості зрубаних каштанів, а також новонасаджені кущі та квіти лише поліпшать складну ситуацію, яка виникає у зв’язку із загазованістю. Проте черкаська екологічна спільнота б’є на сполох. Активісти вже написали низку листів до Мінекології та обласного керівництва з проханням зберегти дерева.
Підкорювачі старих будинків
Про сталкерство, або, як його ще називають, індустріальний туризм, пише «Молодь Черкащини». Є таке захоплення: вештатися по підземних тунелях, забиратися на дахи, у бомбосховища, занедбані будівлі та споруди. Сотні диваків, попри численні заборони, подорожують по забутих людьми, колись процвітаючих, яскравих і гамірних будинках відпочинку, заводах, лікарнях і театрах. Ще й отримують при цьому море адреналіну та свіжих емоцій. Побутує думка, що основна цікавість сталкерів – цінні метали, які нерідко можна віднайти на закинутих спорудах. Та черкаські індустріальні туристи такі звинувачення заперечують. Говорять: найцінніше, що вони можуть винести із залишених будівель, – це зроблені фото, вибухові емоції та яскраві спогади.
Брати наші менші
Родина черкаських пенсіонерів Сидоренків ніколи не пройде повз істоти, яка страждає від голоду та холоду, пише «Акцент». Тому, незважаючи навіть на недобре перешіптування за спиною, вони простягають руку допомоги і чотирилапим братам нашим меншим, і пернатим, із якими готові ділити останній шматок хліба. Кожну зиму Альбіна Іванівна та Микола Миколайович відкривають для пташок, які живуть поблизу їхнього будинку, своєрідну харчевню. Сім’я Сидоренків живе на сьомому поверсі багатоповерхового будинку та жартома називає свій прихисток для птахів рестораном «Сьоме небо». Підкріпитися туди прилітають і голуби, і горобці, і синиці, і навіть дятли.