131 мільйон гривень. Такий дефіцит міського бюджету на 2011 рік. Сьогодні в міськвиконкомі шукають можливі шляхи економії, щоб грошей вистачило принаймні на захищені статті видатків – зарплати бюджетникам і плату за енергоносії. З цією метою вже за кілька тижнів, обіцяє міський голова, значно скоротиться чисельність штату виконкому. Крім того, оптимізація торкнеться і галузі охорони здоров’я. А черкаські школи фінансуватимуть, залежно від кількості учнів. Більш детально – дивіться в сюжеті.
Черкаський міський бюджет формують три основні складові: податки на доходи фізичних осіб, плата за землю та плата за оренду майна. У 2011-му місту на цьому вдасться заробити близько 116 мільйонів гривень. Грошей, констатує міський голова, катастрофічно не вистачає навіть на захищенні статті видатків.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Навіть якщо ми зупинимо ліфти, відключимо вуличне освітлення, перестанемо прибирати тощо і спрямуємо ці кошти, наприклад, на галузь охорони здоров’я, все одно цих коштів не вистачить перекрити дефіцит».
Найгірша ситуація, говорить Сергій Одарич, у галузі фізкультури та спорту. Тут дефіцит утричі вищий, аніж державні призначення. А на утримання галузі освіти не вистачає 44,5 млн. грн.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «229 млн. грн. – це потреби на шкільну, дошкільну та позашкільну освіту. Нормативами Міністерства фінансів місту Черкаси виділено 184,4 млн. грн.»
Дефіцит фінансування галузі охорони здоров’я – 74 мільйони гривень.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Сумарно за делегованими державою повноваженнями в нас дефіцит 131 млн. грн.. Такого в історії останніх десятиліть не було».
Відтак сьогодні черкаські чиновники зайняті пошуком усіх можливих шляхів економії. Насамперед, планують зменшити видатки в галузі управління, в охороні здоров’я та освіті. Вже за кілька тижнів, обіцяє міський голова, значно скоротиться кількість чиновників. Із 360 працівників мерії звільнять 30-40 осіб. На 80 осіб скоротять і штат районних виконкомів. У галузі медицини переглядають використання будівель.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «При тому, що в тих же дитячих поліклініках є заві площі, де можна спокійно їх розміщувати спільно. Таким чином, зменшаться видатки на утримання, тепло, воду, світло. З іншого боку, отримаємо додаткові надходження до бюджету шляхом здачі цих приміщень в оренду».
У галузі освіти міська влада продовжує впроваджувати енергоощадливі технології. Крім того, школи перевели на справедливу систему фінансування – залежно від кількості учнів. Процес оптимізації більшості закладів освіти поки що не торкнеться. Сьогодні під питанням лише дві школи: Дахнівська та в Оршанці.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Але ми ухвалили рішення, що обидва заклади необхідні. Наше завдання в Оршанці – збільшити кількість учнів. Що стосується Дахнівки, то там надлишкові приміщення використаємо з іншою метою – переведемо туди дитячий садок».
Хоч всі ці заходи не перекриють дефіциту міського бюджету, проте завдяки ним вдасться досягти суттєвої економії, переконаний міський голова.