Новини на ВІККАВіККА-новиниЦінова лихоманка дійшла вже й до аптек

Цінова лихоманка дійшла вже й до аптек

-

- Advertisment -

Від харчів – до ліків. Цінова лихоманка дійшла вже й до аптек. Ліки в Черкасах суттєво здорожчали за останній місяць. У багатьох аптеках міста біля кас уже навіть вчепили спеціальні оголошення. У них фармацевти завчасно просять вибачення у покупців і додають, що цифри в цінниках залежить не від них. Від кого – про це далі.

Марія Олексіївна, пенсіонерка: «Взяла 200 гривень і лишилися одні дрібняки. І що?! Нічого особливого такого я не набрала».

Марія Олексіївна – гіпертонік. Для стабілізації тиску щодня випиває цілу жменю ліків. Та останнім часом більшість із них їй уже не по кишені. Бо значно додали в ціні.

Валентина, пенсіонерка: «Відчули і дуже подорожчали. Краплі «Аламіс» протиалергенні коштували 68 гривень, а з першого числа – 106 гривень. Різниця ця дуже відчувається. Як 1000 пенсія, то 100 гривень краплі в ніс – це дуже дорого».

Аптекарі заспокоюють: здорожчання хоч і є, та воно тимчасове. Усе, кажуть, через нестабільну економічну ситуацію в країні.

Наталія Демченко, завідувач аптеки: «Якщо є якась нова закупка, то, у зв’язку із коливанням курсу іноземної валюти, якщо це є закордонні поставки, то воно відмічається. Звичайно, з привозними бувають частіше коливання в ціні».

Не так разюче, але теж здорожчали і вітчизняні ліки. Хоч у деяких аптеках міста їх можна придбати ще за старими цінами. Бо запас більший, ніж ліків з-за кордону, пояснюють фармацевти.

Наталія Демченко, завідувач аптеки: «Якщо є ціни, за якими були закуплені раніше, то це дозволяє нам трошки повільніше змінювати ціни на ліки вітчизняного виробництва».

Ліки додали в ціні, кажуть експерти, не лише через нестабільну гривню. В Україна почав ще й діяти новий закон «Про ліцензування лікарських засобів». Через це всі імпортні ліки довелось переліцензувати. На певний час вони зникли з полиць аптек. А повернувшись – якраз значно здорожчали. Та зарадити ціновій лихоманці, переконані експерти, все ж можна.

Сергій Пасічник, керівник Академії стратегічних досліджень: «Насамперед, потрібно спростити процедуру ліцензування тих ліків, які ще не пройшли переліцензування. І другий аспект – налагодження внутрішнього виробництва. По значній частині ліків, якби були б відповідні вітчизняні аналоги, то вони були значно дешевші».

Коли Марія Олексіївна, як і решта недужих видихнуть із полегшенням, – ані експерти, ані аптекарі прогнозувати не беруться. Бо це, кажуть в один голос, нині вкрай невдячна справа.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лісництві на Черкащині вирощують унікальний гібрид лимона й апельсину

Уже понад 30 років у Корсунському лісництві вирощують лимони Мейєра — унікальний гібрид лимона й апельсина. Починалося все з...

В Умані на сміттєзвалищі почав працювати компактор (ВІДЕО)

На міському полігоні в Умані розпочав працювати новий потужний компактор KRON LC28. Про це повідомляють на сторінці Уманської міської...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x